Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Tragická nehoda na Malé Fatře: Hoch (†15) sletěl z 80 metrů, pád nepřežil!

Autor: pma - 
31. května 2022
10:44

Slovenská Horská záchranná služba informovala v pondělí na sociálních sítích o tragické události, ke které došlo v pohoří Malá Fatra na severu země. Teprve 15letý chlapec se zřítil ze Zbojnického chodníku a více než osmdesátimetrový pád se mu stal osudným.

Teprve 15letému slovenskému školákovi se stal osudný výšlap ze Zbojnického chodníku v Malé Fatře. Chlapec šel dle slovenských záchranářů na túru se svým rodinným příslušníkem a rodinným známým. Domů se už ale z výšlapu nevrátil. Sletěl totiž z výšky více než 80 metrů.

Zranění neslučitelná se životem

„Na místo byli okamžitě vysláni horští záchranáři z oblastního střediska Malá Fatra, kteří v krátkém čase našli tělo chlapce. Bohužel při pádu přibližně z osmdesáti metrů utrpěl chlapec zranění neslučitelná se životem,“ uvádí na sociálních sítích záchranáři.

Zatím záchranáři neví, co pádu mladého chodce předcházelo. Tělo zesnulého chodce záchranáři transportovali z místa nálezu do obce Štefanová. Tam už si ostatky převzal soudní lékař.

V letošním roce se jedná již o druhou tragédii, která se v pohoří stala. V únoru pod Malým Rozsutcem na zledovatělém terénu uklouzl třiačtyřicetiletý polský turista. Ten tehdy utrpěl vážné poranění hlavy a jeho kamarádi se mu až do příjezdu záchranářů snažili pomoci. Polák však svým zraněním nakonec podlehl.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání