Pátek 24. června 2022
Svátek slaví Jan, zítra Ivan
Polojasno, bouřka 28°C

Učitelka zachránila desítky dětí před střelcem (†18) v Texasu: Promluvila o nejhorších 35 minutách života

Autor: rix - 
29. května 2022
13:03

Nejhorších pětatřicet minut v životě. Tak popsala nejmenovaná učitelka řádění střelce Salvadora Ramose (†18) na základní škole v texaském Uvalde, kde mladík chladnokrevně postřílel devatenáct malých dětí a dvě učitelky. Po celou dobu palby ležela s dětmi z vedlejší třídy schoulená na podlaze a před očima se jí promítl celý život. 

Celý den přitom začal naprosto idylicky. S dětmi, které učila, se zrovna koukala na film od Disneyho. V tu chvíli se ale z chodby začaly ozývat podivné zvuky. Jak odvážná učitelka popsala, hned věděla, že je zle. Zakřičela na své žáky, aby se schovali pod lavice, a běžela co nejrychleji zamknout dveře. Pravděpodobně tak všem zachránila život. 

Malé děti moc dobře věděly, jak se zachovat. „Na takový den cvičily léta,“ řekla kantorka s tím, že se na škole pravidelně konala cvičení právě ohledně situací s aktivními střelci. „Věděli jsme, že musíme být zticha, jinak se prozradíme,“ popsala hrdinka. 

Během střelby ve vedlejší místnosti opravdu nikdo ani nedutal. Tím spíše se doba řádění Salvadora Ramose zdála extrémně dlouhá. „Nejdelších 35 minut v mém životě,“ popsala doslova učitelka. Když na místo konečně dorazili policisté, vyvedli žáky ven oknem. 

„Když bylo zachráněno poslední dítě, ještě jsem se naposledy otočila, abych se ujistila, že jsou všechny venku,“ vzpomínala Američanka. Na druhém konci města se s nimi pak setkala, aby je utišila. „Tohle si naše děti nezasloužily,“ zoufala si podle deníku Metro

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání