Středa 29. června 2022
Svátek slaví Petr a Pavel, zítra Šárka
Oblačno, bouřka 26°C

Nález mrtvých tygrů na Kladensku?! Policie prověřuje podivný případ

Na Kladensku někdo ukryl mrtvá exotická zvířata: Zřejmě šlo o tygry  - ilustrace.
Na Kladensku někdo ukryl mrtvá exotická zvířata: Zřejmě šlo o tygry - ilustrace.  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK, rix - 
24. května 2022
18:54

Na pozemku u silnice mezi obcemi Smečno a Kačice na Kladensku někdo ukryl uhynulá exotická zvířata. Případ prověřují podle mluvčí středočeských policistů Barbory Schneeweissové kutnohorští policisté. Další informace policie přislíbila ve středu. Podle webu šlo zřejmě o tygry.

„Případem se od úterního odpoledne zabývají kutnohorští policisté. Událost je na samém počátku, proto zatím nemůžeme nic sdělit,“ řekla ČTK Schneeweissová. Doplnila, že ačkoliv se zvířata našla na Kladensku, případ je v kompetenci kutnohorských policistů. Na podivný nález upozornil web TN.cz.

Česká justice se v minulosti zabývala nelegálním zabíjením tygrů a obchodu s částmi jejich těl. V roce 2018 řešila úhyn tří tygrů z chovu provozovatele zooparků a chovatele tygrů Ludvíka Berouska. Berousek mrtvé tygry předával preparátorovi Miloši Hrozínkovi, od něhož části tygřích těl odebíral Xuan Vu le a vyráběl z nich podle obžaloby produkty žádané ve vietnamské komunitě.

Hrozínek si za neoprávněné nakládání s chráněnými zvířaty vyslechl tříletý nepodmíněný trest, rozsudek nyní přezkoumává Nejvyšší soud. Berouskovi odvolací soud zmírnil trest na 18 měsíců s tříletou zkušební dobou. Dospěl totiž k závěru, že nebyl členem organizované skupiny napojené na černý trh. Xuan Vu Le přijal už rozhodnutí prvostupňového soudu, který ho podmínečně potrestal.

frantacizek ( 24. května 2022 19:43 )

ten Xuan vu le už je doufám v Hanoji..abyste ho nenašli za půl roku v Sapě naporcovaného krajany v mražáku.. nevím, proč si tohle tady pěstujeme..

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání