Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Narkotunel vedl z Mexika přímo do skladu v USA: V tajemném komplexu našli drogy za 2,3 miliardy!

Autor: rix - 
21. května 2022
05:00

Američtí policisté narazili na zlatou žílu drogových pašeráků. Objevili podzemní tunel pro pašování kokainu spojující Kalifornii a Mexiko. Tunel sloužící výhradně drogovým gangům disponuje železniční tratí, elektřinou nebo výtahem. V tajemném komplexu byl mimo jiné nalezen kokain a další omamné látky v hodnotě 2 355 190 000 korun.

Tunel, který měří půl kilometru, začíná v mexické Tijuaně na hranicích s USA a končí přímo ve skladišti v San Diegu. Pašeráci při stavbě tunelu nešetřili, je v něm zavedená elektřina a disponuje i výtahem. Tuny drog pak putovaly do Spojených států po kolejích. Látky zahrnující kokain nebo herion nalezené v útrobách tunelu mají cenu překračující astronomické dvě miliardy korun.

Policisté si došlápli na pašeráky, kteří v tunelu pracovali. Juan Cruz, Adrian Enriquez nebo Mario Jaramill budou muset vše vysvětlit u soudu. „Na konci tohoto narkotunelu už není žádné světlo,“ uvedl americký právník Randy Grossman. 

Upozornil, že úřady odstraní každou pašeráckou stezku, kterou najdou. „Zabráníme tomu, aby se drogy dostaly do našich ulic a zničily naše rodiny a komunity,“ řekl. 

Od roku 1993 bylo v jižní části Kalifornie objeveno nejméně 90 drogových tunelů, přičemž poslední z nich byl proražen v březnu 2020, informoval o třaskavém problému britský deník Metro

Video  Exkriminalista Doucha prozradil, jak se provádí výslechy podezřelých  - Jiří Marek
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání