Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 8°C

V Rusku vzali do vazby bývalého diplomata USA. Kvůli lékařské marihuaně schované v teniskách

Autor: ČTK, for - 
29. ledna 2022
08:16

Ruské úřady obvinily bývalého pracovníka amerického velvyslanectví v Moskvě z pašování a držení velkého množství drog. Soud na Marka Fogela uvalil vazbu.

Fogel podle médií tvrdí, že marihuanu, kterou loni v srpnu v jeho zavazadle objevili celníci na letišti Šeremeťjevo, používá ze zdravotních důvodů a že mu ji předepsal lékař. Prý neměl ani tušení, že v Rusku je i „lékařská“ marihuana zakázaná.

Policie naopak argumentuje, že drogy v Američanově zavazadle byly pečlivě ukryty v teniskách v obalech od kontaktních čoček a od elektronických cigaret, ale i tak neunikly pozornosti speciálně vycvičeného psa.

Dalších důkazů se podle ruských úřadů zbavila Fogelova manželka, která ještě před příjezdem kriminalistů do místa bydliště stačila vynést smetí - nejprve do kontejneru a pak mimo dosah pouličních kamer.

Fogel a jeho choť se až do loňského května těšili postavení diplomatů. Vyšetřovatelé mají podezření, že toho mohli využít k vybudování kanálu dodávek narkotik určených studentům anglo-americké školy, kde Fogel nastoupil jako učitel.

Agentura AFP dala případ do souvislosti s uvězněním několika ruských občanů v USA a Američanů v Rusku a spekulacemi o jejich možné výměně za pilota Konstantina Jarošenka, který si v USA odpykává dvacetiletý trest za spiknutí s cílem pašovat kokain, a obchodníka se zbraněmi Viktora Buta, který byl v USA odsouzen k 25 letům. Aktuálně jsou vztahy mezi oběma velmocemi na bodu mrazu.

Video  Konflikt na Ukrajině eskaluje. Bezpečnostní expert o možných scénářích  - Pavlína Horáková
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

uklid ( 29. ledna 2022 09:51 )

Diplomatická imunita poskytuje ochranu k pašování drog?

uklid ( 29. ledna 2022 09:49 )

Taky přechováváme doma léky v teniskách, dýl tam vydrží a maji lepší aroma

johnny stopper ( 29. ledna 2022 08:54 )

Fógl ať takové manýry jede zkoušet do Pákistánu, tam ho už umravní.

Zobrazit celou diskusi