Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Polojasno 25°C

Pasažér bez roušky vystrčil zadek na letušku: Za napadení mu hrozí až 20 let vězení

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
22. ledna 2022
15:11

Irskému občanovi, který si při letu z Dublinu do New Yorku odmítl nasadit roušku a vystrčil na letušku holý zadek, hrozí nyní v případě odsouzení za napadení až 20 let vězení. Informoval o tom list The Guardian s odvoláním na prohlášení amerického ministerstva spravedlnosti.

Devětadvacetiletý Shane McInerney cestoval do Spojených států letos 7. ledna. O týden později stanul před soudem v New Yorku, kde byl obviněn „z úmyslného napadení a zastrašování člena palubní posádky“.

Ir si podle trestního oznámení několikrát odmítl nasadit roušku, hodil v letadle plechovkou, která zasáhla do hlavy jednoho ze spolucestujících a rovněž si „stáhl kalhoty a spodní prádlo a vystrčil na letušku a další cestující zadek“. Podle mluvčího soudu může obviněnému hrozit až 20 let vězení.

McInerney směřoval na Floridu, kde získal práci ve fotbalové akademii. Byl propuštěn na kauci v hodnotě 20 tisíc dolarů (430 tisíc Kč) a nyní čeká na zahájení procesu.

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) oznámil již loni v lednu, že bude prosazovat politiku nulové tolerance vůči cestujícím, kteří narušují průběh letu, nedodržují pokyny letové posádky nebo se chovají v rozporu s federálními zákony. Reagoval tak na množící se verbální i fyzické útoky cestujících vůči letovému personálu, který je upozorňoval na nošení roušek.

Jeden z posledních incidentů se odehrál tento týden ve čtvrtek na palubě letu společnosti American Airlines z Miami do Londýna. Kvůli cestující, která si odmítla nasadit roušku, se letoun vrátil zpět na Floridu.

jonn ( 22. ledna 2022 16:21 )

Co s blbem , vysadit za letu .

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání