Neděle 22. května 2022
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Polojasno 22°C

Německé ministerstvo kritizuje Passera: Nelíbila se jim jeho extrémně vysoká rychlost

Autor: ČTK - 
21. ledna 2022
17:10

Německé ministerstvo dopravy podle agentury AP kritizovalo extrémně rychlou jízdu českého miliardáře Radima Passera na německé dálnici, při níž jeho vůz Bugatti jel až 417 kilometrů v hodině. Jedno z videí z loňské jízdy osmapadesátiletý podnikatel v lednu umístil na internet.

Passer podle svého vyjádření vůz testoval na zhruba desetikilometrovém rovném úseku dálnice A2, která spojuje Berlín a Hannover. Uvedl, že bezpečnost, za kterou děkuje bohu, pro něj byla prioritou.

Jak ale poznamenává AP, na záznamu je vidět několik aut, které Passer předjíždí. Navíc podle agentury nejel za bílého dne.

Německé ministerstvo v prohlášení dalo jasně najevo, že se staví proti „jakémukoliv chování v silniční dopravě, které ohrožuje, nebo by mohlo vést k ohrožení účastníků provozu“. Zdůraznilo také, že německý zákon vyžaduje, aby řidiči jeli jen tak rychle, aby měli vůz neustále pod kontrolou.

V neposlední řadě upozornil resort na pravidlo, které počítá s tím, že všichni účastníci silničního provozu se musí chovat tak, aby neublížili či neohrozili někoho jiného, nebo nebránili či nekomplikovali dopravu více, než je za daných podmínek nutné.

Passer, který je podle magazínu Forbes 33. nejbohatším Čechem, si německou dálnici vybral zřejmě proto, že na nich z velké části neplatí žádné rychlostní omezení.

O tom, jestli zavést všeobecný dálniční limit 130 kilometrů v hodině, se ale v Německu v posledních letech opakovaně diskutuje. Výzkumy totiž ukazují, že na úsecích bez limitu dochází k výrazně vyššímu množství závažných nehod.

zkzkz ( 21. ledna 2022 18:44 )

Za co?

Michal Michal ( 21. ledna 2022 18:03 )

No co , dal bych mu extrémně vysokou pokutu ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání