Sobota 28. května 2022
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, déšť 21°C

Anička ze soutěže Peče celá země je v slzách! Krutý požár jí vzal domov!

Autor: VaB - 
20. ledna 2022
05:00

Finalistka soutěže Peče celá země Anička Klápšťová a její blízcí se potýkají s velkým problémem. V sobotu totiž v jejich domě vypukl požár a vážně ho poškodil. Obec Malá Skála založila sbírku a lidé už poslali více než 200 tisíc korun! Další nabízejí nezištnou pomoc.

V sobotu večer došlo v obci Líšný na Jablonecku k požáru rodinného domu. Okamžitě k němu vyjelo několik jednotek hasičů. „Z okna druhého patra šlehaly plameny,“ informovali tehdy liberečtí hasiči s tím, že se jim požár podařilo po hodině za pomocí několika proudů lokalizovat. V péči záchranářů skončil jeden člověk. 

Bohužel se hasičům budovu nepodařilo uchránit úplně a požár ji poškodil. V domě bydlela finalistka soutěže Peče celá země, dnes už úspěšná cukrářka Anička Klápšťová. „Cukrouškové! Jsme velká rodina, pojďme se spojit a pomoct naší úžasné Aničce. Stala se nešťastná chvíle a přišla o domov. Nejen ona, ale i celá její rodina nyní potřebuje podpořit,“ napsala na Instagramu Mirka van Gils Slavíková, která pořadem provázela.

Anička je v Malé Skále populární zejména díky svým oblíbeným zákuskům. Starostové obce Líšný a Malá Skála se proto rozhodli, že rodině Aničky pomohou se znovu postavit na nohy. „Vážení, vyhořet může každý, ale pomoci muže ten, kdo má empatii a dobré srdce na pravém místě,“ píšou v začátku své výzvy. Rodina bohužel přišla o střechu nad hlavou a mnoho osobních věcí, včetně oblečení.

Ještě před tím, než samotná sbírka začala, se spousta lidí rozhodla rodině aktivně pomoci. Pár dní po požáru se dokonce s tamními hasiči vydali ke zničenému domu, kde probíhalo odstraňování poškozených věcí a čistění. „Po sobotním požáru se projevila ukrutná síla solidarity lidiček z širokého okolí. Šikují se pomocná úklidová a vyklízecí komanda, montážní skupiny, nabízí nezištná pomoc všeho druhu...  Svět není tak špatný, jak by se mohlo od TV obrazovek zdát. Strašně moc děkujeme,“ informovala obec Líšný.  

Podpořit cukrářku Annu můžete zde. „Z celého srdce vám děkuji. Vaše Mirka,“ doplnila Mirka Slavíková. Za necelé dva dny se podařilo vybrat více než 200 tisíc korun. „Na 100 % přispějeme na účet, a pokud bude k dispozici materiální seznam, též rádi s čímkoli pomůžeme,“ napsala na facebooku Mirka. „Vy jste skvělí, Lišeňáci nezklamali, vždy si pomáhali. Já tam vyrostla, tak o tom hodně vím,“ přidala se Zdenka.

nazca ( 23. ledna 2022 15:29 )

...

adinaha ( 23. ledna 2022 10:34 )

Kdo pomůže obyčejným lidem když vyhoří - i když ne vlastní vinou? Maximálně rodina, něco zaplatí pojišťovna, případně obec a to je vše. Nevím, proč zrovna pro tuto paní dělat sbírku.

rkczek ( 20. ledna 2022 20:24 )

No a co, kdybych vyhořel já, o mě by jste taky psali?

Tara-Tara ( 20. ledna 2022 11:38 )

co se pamatuji, tak péci uměla, o tom žádná, ale jinak byla jako ledová královna...bez mimiky, bez úsměvu

vrsrvrsr ( 20. ledna 2022 08:14 )

Předpokládám, že je pojištěná, takže sbírka je naprosto zbytečná a nesmyslná... Proč podporovat nezodpovědné lidi?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání