Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Táta deseti dětí podlehl covidu. V nemocnici byl týdny sám bez jediné návštěvy rodiny

Autor: tsv - 
19. ledna 2022
05:00

Otec deseti dětí z australského Melbourne zemřel po dlouhém osamělém boji s covidem a zápalem plic. V nemocnici musel trávit týdny bez návštěv rodiny. Místní nemocnice v souladu s přísnými opatřeními nepouštějí k pacientům ani členy jejich domácnosti, vedení se ale nakonec rozhodlo rodině udělit výjimku. S milovaným otcem se naposledy rozloučila minulý týden.

John Talo se nakazil koronavirem loni v listopadu a zprvu se zdálo, že se z nemoci brzy vyléčí. Vykazoval jen mírné příznaky a brzy po nákaze se vrátil zpět na nohy. Jeho zdravotní stav se ale po měsíci rapidně zhoršil a bylo jasné, že bez pomoci lékařů boj s nemocí nevyhraje.

Talovy plíce se začaly zavodňovat, což vedlo k akutnímu zánětu. Po celou dobu hospitalizace se navíc s nemocí musel potýkat úplně sám. Ačkoli se rodina snažila s nemocnicí vyjednat alespoň občasné návštěvy, kvůli zhoršující se pandemické situaci dostala zákaz vstupu. Jeho manželce Ellen, devíti synům, jedné dceři a dvěma vnoučatům tak nezbývalo než čekat doma a doufat v zázrak, píše server DailyMail.

Talův zdravotní stav se s každým dnem zhoršoval a nemocnice se na poslední chvíli rozhodla rodině udělit výjimku. Minulou neděli se s milovaným členem rodiny přišla rozloučit jeho žena, děti, bratranci a sestřenice i švagři a švagrové. Těžkému covidu podlehl v brzkých ranních hodinách.

Skromný a upřímný muž

„Ve tři ráno se můj nejdražší otec nadechl naposledy,“ napsala jeho zdrcená dcera na facebook. „Nemám slov. Byl to můj hlavní podporovatel, moje skála, moje nekonečná láska. Rozmazloval jsi mě, i když jsem se k tobě chovala jako fracek. Budu tě navždy milovat a zbožňovat, tati. Uvidíme se, až si mě Bůh zavolá domů. S láskou, navěky tvá malá princezna.“

K jeho tragickému odchodu se vyjádřili i vzdálenější příbuzní z Austrálie a Nového Zélandu. „John je muž, ke kterému vzhlížím, a snažím se být jako on. Skromný a upřímný muž,“ napsal jeden z nich na sociální sítě. „Nemohu tomu uvěřit. Nemám slov,“ psal další.

Talova sestřenice Theresa Cowanová pro rodinu založila finanční sbírku na webu GoFundMe. Vybrané peníze se využijí na zaplacení pohřbu a dokončení rekonstrukcí bytu, na kterých John před nákazou pracoval. „Byli v polovině renovací svého třípokojového bytu. Chtěli ho zvětšit pro všechny své děti, vnoučata a další dvě miminka na cestě,“ napsal Cowanová na web.

„Kdybyste měli možnost pomoct nebo darovat pár přebývajících dolarů této úžasné rodině po tak devastující ztrátě, bylo by to úžasné a pomohlo by to alespoň částečně ubrat na stresu, kterým si prochází,“ pokračovala Cowanová. „Tato rodina vždy přispěchala na pomoc všem, kteří si procházeli těžkým obdobím, a dala by cokoli, aby pomohla ostatním.“

„Jeho manželka Ellen teď pokračuje ve výchově deseti dětí sama. Rodina nemohla být poslední měsíc po jeho boku, ale naštěstí dostala možnost se s ním včera v noci naposledy rozloučit. Jsou zdevastovaní ze ztráty náčelníka svého rodinného kmene. Všechny zbylé peníze ze sbírky půjdou na pomoc dětem a dokončení rozdělaných rekonstrukcí.“

Video  Zdravotní bratr v Itálii rozdával za peníze falešná potvrzení o očkování  - Poliziadistato
Video se připravuje ...

analog ( 10. února 2022 17:44 )

tak to je dobry.

Uživatel_5306609 ( 19. ledna 2022 18:57 )

Tady by spíše sedělo John Tulo.

risan ( 19. ledna 2022 14:45 )

ha ha .. byla jste nekdy v zahraničí a četla tam místní noviny ?

risan ( 19. ledna 2022 14:41 )

správně by měl titulek znít : Otec 10 dětí se díky neustálému přejídání odsoudil k předčasné smrti. jelikož bylo podezření, že by mu rodina nosila do nemocnice extra jídlo, byl jim zakázán přístup k pacientovi.

naidka ( 19. ledna 2022 10:08 )

Nějak těch nešťastných dětí u nebohých tatíků přibývá. Poslední měl jenom 5, dnes Bleskáči vytáhli trumf, u kterého by už snad mohli zůstat.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud