Středa 26. ledna 2022
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

U Staré Boleslavi hledají v lesích medvěda! Viděl ho myslivec Jaroslav

Aktualizováno -
14. ledna 2022
19:30
Autor: rix - 
14. ledna 2022
14:55

O výskytu medvěda informovalo několik obcí na Praze-východ. To pořádně vyděsilo jejich občany. Obec Dřísy výskyt zvířete ověřila a do lesů se šelmu vydali hledat myslivci. 

„Dnes v ranních hodinách byl spatřen mezi obcemi Konětopy a Čečelice medvěd. Šel směrem na Dlouhý běh. Informace je ověřena. V současné době les prohledávají myslivci,“ informovala obec na Facebooku.

Obec vyzvala své obyvatele, aby si dávali pozor a především se nepohybovali v blízkosti lesa. O medvědovi pohybujícím se v blízkosti lidských obydlí informovala i obec Čečelice. „Tímto žádáme občany, aby omezili pohyb v přírodě,“ apelovala na sociálních sítí. 

Medvěda spatřil myslivec. „Viděl jsem ho mezi Čečelicema a Konětopama ráno ve čtvrt na osm. Šel zespodu směrem na silnici nahoru k Dlouhému běhu. Byl ode mně tak třicet metrů, zastavil, když jsem projížděl,“ popsal pro CNN Prima News pan Jaroslav. Je si jistý, že si ho nespletl s jiným zvířetem, zrak má prý dobrý.

Medvěd se měl v okolí Staré Boleslavi a Brandýsa nad Labem pohybovat už v prosinci. Jak již dříve deník Blesk uvedl, varování se tehdy nepodařilo ověřit. „Může se jednat o jedince uprchlého ze zajetí, nebo migrujícího. AOPK (Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky, pozn. red.) v tuto chvíli také žádné potvrzené informace o výskytu medvěda v této lokalitě nemá,“ uvedli v prosinci myslivci. Vypadá to ale, že tentokrát je vše jinak!

Video Údajný medvěd u Zbraslavi - Blesk

 

 

jardavozembouch ( 15. ledna 2022 04:46 )

kdybyste vedel, ze vam to hrozi, tak si ten pas jiz nestihnete udelat . pokud vim, tak medvedi jsou dost placha zvirata, ale lakaji je ty preplnene popelnice plne lidskeho zradla. tam, kde bydlime, sice medvedi nejsou, zato se nam na sidlisti po silnici prochazi srnky a divocaci.

jardavozembouch ( 15. ledna 2022 04:42 )

Jj, ale zvou je k nám ti naši bl.be.cc.i. Pac my prodáme ouplně všechno. Tedy pokud ještě máme co prodávat.

jardavozembouch ( 15. ledna 2022 04:39 )

Jo a hlavně ho lákají ty popelnice, kde končí většina potravin, které si lidé "pro jistotu" skoupí v marketech, a pak to nesežerou.

jardavozembouch ( 15. ledna 2022 04:37 )

Doufám, že neskončil u nějakého Němce či Rakušáka jako předložka u krbu.

krapotkin ( 14. ledna 2022 21:21 )

Hlavně ti devizoví.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání