Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, sněžení -2°C

Poláka na výletě v Česku okradli Poláci: Zmizeli s motorkou, chtěli uplatit policii

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Autor: VaB - 
19. listopadu 2021
12:00

Polák Wojtek si vyjel do Špindlerova mlýna na motorce na výlet. Po chvilce mu ale motorku ukradli a zahodili ji v lese. Podařilo se mu ji najít, k jeho překvapení ho ale okradli jeho krajani! Pomohl mu hlavně zabudovaný GPS lokátor.

Vypadalo to, že z toho bude pěkná vyjížďka na motorce. Wojtek z Polska se vydal do Špindlerova mlýna na své Hondě. Stačila chvíle, kdy se od ní vzdálil, a motorka byla pryč.

„Moje motorka má naštěstí vestavěný GPS lokátor. Takže jsem sledoval, jak na ní někdo jede. Ke svému překvapení jsem pak zjistil, že je zpět v Polsku odstavená v lese,“ řekl Wojtek serveru motogen.pl.

Pomocnou ruku mu podali čeští motorkáři, odvezli ho na policejní stanici do Karpacze hned za hranicemi. Jak se později ukázalo, motorka byla schovaná v křoví pod listím v lese. Zloděj si ji tam chtěl asi na chvíli nechat, aby se ujistil, že v sobě nemá onen zmíněný lokátor. Mýlil se.

Policisté nakonec zorganizovali akci, při které zloděje dopadli. „V tomto případě jsme zadrželi 31letého muže. Byl obviněn z krádeže a uplácení policisty,“ uvedla mluvčí tamní policie Edyta Bagrowska. Podle té hrozí zloději až pětileté vězení a má nařízený policejní dohled.

Motorka skončila lehce poškozená. Wojtek na závěr nabádá všechny motorkáře, aby si podobné vyhledávací zařízení koupili. „Nejsmutnější na tomto příběhu je, že mě v České republice okradli Poláci,“ posteskl si na konec.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud