Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Čech Dominik (27) v opilosti srazil britského cyklistu (†37): Od nehody ujel, dostal šest let

Autor: jel - 
16. listopadu 2021
15:33

Britský soud poslal tento týden za mříže sedmadvacetiletého Čecha Dominika Jablonického, který letos v březnu ve velšském Newportu srazil cyklistu jménem Matthew Brimble. Podle soudu jel Jablonický ve svém vozu Audi A3 příliš rychle a byl pod vlivem alkoholu, nedokázal proto včas zareagovat a střetu se vyhnout. Brimble nehodu nepřežil.

Podle informací serveru South Wales Argus nebohý cyklista po srážce odletěl několik desítek metrů daleko. Utrpěl tak vážná zranění, že o hodinu později v nemocnici zemřel. Viník po nehodě z místa ujel. Později se nicméně sám přihlásil na policii.

Podle obžaloby byl úsek přehledný a řidič musel cyklistu jasně vidět, což dokazují i záběry z bezpečnostních kamer. Jablonický byl ale v době nehody opilý a jel nepřiměřenou rychlostí, takže se cyklistovi nevyhnul a srazil ho.

Čech se k činu přiznal a u soudu projevil lítost. Podle soudce se však přihlásil až v době, kdy si byl jistý, že v jeho krvi nebude patrná stopa alkoholu.

„Jablonický bude muset strávit zbytek života s tím, že jeho nebezpečná jízda měla za následek smrt pana Brimblea,“ uvedl soudce. Čech byl odsouzen k šesti letům vězení a dostal zákaz řízení na devět let.

Video  Tragická dopravní nehoda u Jablunkova  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání