Úterý 18. ledna 2022
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno 3°C

Evropa hledá globálního superzloděje: Vykrádal celebrity a odnesl si stamiliony!

Autor: ČTK - 
4. listopadu 2021
21:22

Evropa pátrá po Alfredu Lindleyovi (40), který je obviněn z jedněch z největších krádeží v dějinách Anglie. V roce 2019 podle obžaloby vykradl řadu luxusních domů londýnských celebrit, přičemž jeho největší obětí byla Tammara Ecclestoneová, dcera bývalého šéfa Formule 1 a miliardáře Bernieho Ecclestonea.

Vyšetřovatelé uvedli, že hledaný muž, na kterého je vydán evropský zatykač, se nejspíš nachází v Srbsku. Informoval o tom ve čtvrtek server BBC s odvoláním na informace z vyšetřovacího spisu.

Na začátku prosince 2019 vykradl Lindley krátce po sobě tři domy celebrit. Jednalo se o dědičku majetku bývalého šéfa F1 Tamaru Ecclestoneovou, někdejšího fotbalistu Franka Lamparda a zemřelého thajského miliardáře Vičaje Srivadtanaprapchy, vlastníka anglického fotbalového klubu Leicester City.

Celkovou hodnotu ukradených peněz, šperků a hodinek policie vyčíslila na 26 milionů liber (770 milionů korun), z čehož jen z vily Ecclestoneové se ztratilo 400 předmětů za celkem 25 milionů liber (740 milionů korun). Většina cenností se nikdy nenašla.

Peruánec Lindley používal nejméně 19 falešných jmen. Pod jedním z nich, Ljubomir Romanov, stanul v srpnu před soudem v Bělehradě. Ten však jeho vydání do Británie v souvislosti s krádežemi v londýnské čtvrti Kensington a Chelsea zamítl. Britští vyšetřovatelé pracují s verzí, že se Lindley stále nachází v srbském hlavním městě.

Po Lindleyovi pátrají také úřady v Itálii, kde podle nich vykradl domy bývalých fotbalistů Interu Milán Patricka Vieiry a Sulleyho Muntariho. Stalo se tak v roce 2009 během zápasu jejich klubu. O rok později Lindleye zachytily kamery, jak vykrádá byt Marii Luisy Gavazzeniové, vdovy po módním návrháři Nicolovi Trussardim. Za tuto krádež si Lindley nakonec odpykal dva roky ve vězení.

V souvislosti s londýnskými krádežemi vydala do Británie Itálie tři své občany, kteří se podle obžaloby účastnili krádeží spolu s Lindleyem.

Video Exkriminalista Doucha popsal práci vyšetřovatelů na místě činu - Jiří Marek

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání