Pondělí 29. listopadu 2021
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno, sněžení 1°C

Zemřel střelec z nákupního střediska: Zabil dva lidi, domnívá se policie

Autor: ČTK - 
27. října 2021
06:21

V americkém státě Idaho zemřel muž, jenž podle policie před tím střílel v nákupním středisku ve městě Boise. Střelba si v pondělí vyžádala dva mrtvé a několik zraněných. Podezřelý z rozpoutání krveprolití o den později zemřel na následky zranění, uvedla policie.

Vyšetřovatelé zatím nevědí, zda byla jeho zranění důsledkem přestřelky s policií na místě činu, nebo si je způsobil sám před tím, než ho bezpečnostní složky zadržely, sdělil policejní šéf Ryan Lee. Policisté podezřelého mezitím identifikovali jako sedmadvacetiletého Jacoba Bergquista.

Ten žil v Boise, hlavním městě státu Idaho. Motiv střelby je stále předmětem vyšetřování. Podle Leea se podezřelý v minulosti dostal do slovních střetů s ochrankou obchodního centra a s policií kvůli nevhodnému chování.

Muž oděný do oblečení černé barvy začal v pondělí střílet v obchodním centru a poté z budovy utekl, popsala agentura Reuters. Policisté ho posléze zadrželi. Při střelbě zemřeli dva muži včetně člena ochranky.

 Dalších několik lidí, mezi nimi i policista, utrpěli zranění. Jedna z žen byla zraněna venku ve svém autě, zřejmě v době, kdy se mezi útočníkem a policisty rozpoutala přestřelka.

bergen ( 27. října 2021 07:09 )

Zřejmě? Už je na čase,aby jste se pisálkové z plesku vzpamatovali.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání