Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Záhadná smrt manželů a roční dcerky v národním parku: Policie už zná výsledky pitvy!

Autor: štt - 
24. října 2021
13:10

Po dvou měsících vyšetřování kalifornští policisté přišli s novou teorií o smrti mladé rodiny. Za záhadným úmrtí uprostřed národního parku stojí vyčerpání organismu způsobené hypertermií a dehydratací, tvrdí policisté. 

Kalifornští policisté 17. srpna objevili tříčlennou rodinu uprostřed vyprahlého pohoří Sierra Nevada v oblasti známé jako Devil's Gulch (Ďáblova rokle). Dlouho se lékařům nedařilo zjistit jasnou příčinu smrti softwarového inženýra Jonathana Gerrishe (†45), jeho manželky Ellen Chungové (†31) a jejich roční dcery Muji. Skončilo tak dvouměsíční vyšetřování případu, který byl dosud zahalen tajemstvím.

Úřady byly po nalezení rodiny zpočátku bezradné, ale detektivové brzy vyloučili cizí zavinění. Jako možné vysvětlení příčiny smrti se objevily i teorie o úderu blesku a otravě. Hygienici totiž potvrdily přítomnost toxických řas v řece Merced nacházející se pouze několik kilometrů od místa nálezu těl.

Podle Elizabeth Meyerové-Shieldsové z Úřadu pro správu půdy jsou vodní rostliny schopné produkovat toxiny, které mohou způsobit lidem a domácím zvířatům vážné onemocnění. Vyšetřovatelé však nepotvrdili, že rodina k zahnání žízně vodu z řeky pila. I teorie zabití bleskem byla vyvrácena, jelikož těla nejevila známky popálení. Nyní však úřady přichází s novým důvěryhodnější tvrzením.

Skupina byla nalezena 2,5 kilometru od svého vozidla v oblasti, kde teploty atakují hranici 40 °C. Jelikož trojice u sebe měla pouze jednu prázdnou láhev vody, vyšetřovatelé spolu s lékaři předpokládají smrt způsobenou náhlým selháním organismu. Extrémní horko může kromě dehydratace způsobit i závratě, jak informují na serveru The Sun. Jako nejpravděpodobnější se jeví hypertermie – abnormální zvýšení tělesné teploty a neschopnost její regulace.

Pozůstalí osobně poděkovali vyšetřovatelům a na sociálních sítích sepsali krátké prohlášení: „Bolest ze ztráty nejbližšího se nedá popsat slovy. Nedostatek informací tuto bolest prohlubuje. Otázky kde, proč, kdy a jak nás sužovaly dnem i nocí. Zodpovězení otázek kolem smrti našich blízkých nám pomůže se s tímto žalem vyrovnat.“

Hestia1 ( 24. října 2021 22:40 )

Je to smutné, ale proč tam lezli vůbec

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud