Asistent režie Dave Halls v roce 2000 pracoval na posledním díle trilogie The Crow (Vrána). Tak trochu paradoxně se v roce 1993 při natáčení prvního dílu tohoto příběhu stalo neštěstí, v důsledku něhož zemřel Brandon Lee (†28), syn legendy akčních filmů. Dle tehdejšího vyšetřování měla být na natáčení přinesena zbraň se slepými náboji. Jak se ale ukázalo, slepé nebyly a po výstřelu mladý herec na místě zemřel.

Po čtvrtečním incidentu, kdy byla podobnou nešťastnou náhodou během natáčení westernu Rust zastřelena Alecem Baldwinem (63) hlavní kameramanka a postřelen režisér, se na twitteru vyjádřila Leeova rodina, která projevila soustrast s pozůstalými. „Soucítíme s rodinami zabité Halyny Hutchinsové a postřeleného Joela Souzy. Doufáme, že se podobná událost již nikdy nebude opakovat,“ napsala rodina na účtu věnovaném Brandonu Leeovi.

I přes tehdejší tragickou nehodu se Halls mohl dál podílet na produkci kultovních filmů jako Fargo, Matrix Reloaded nebo Reno 911. I nyní při natáčení filmu Rust měl režisér přinést herci zbraň na scénu a ujistit jej, že v ní jsou pouze slepé patrony. Vyšetřovatelé dále zjistili, že zbraně pro natáčení připravovala čtyřiadvacetiletá Hannah Gutirrez-Reedová, která byla k řemeslu vedena od útlého věku svým otce Thellem, uznávaným zbrojířem ve filmovém průmyslu. Dle informací uveřejněných na stránkách The Sun měla teprve nedávno dokončit své první natáčení filmu The Old Way s Nicolasem Cagem (56).

Ke komplikacím během natáčení nedošlo ve čtvrtek poprvé, ale štáb se již dříve potýkal s řadou problémů. Při natáčení jedné akční scény připravená zbraň nevystřelila. „Ozvalo se jen hlasité zapraskání, ale k ráně nedošlo,“ popsal jeden anonymní zdroj. Dle dalších informací se měla část štábu pohádat s režisérem kvůli novým a nezkušeným spolupracovníkům. Není jasné, zda mezi ně patřila i mladá zbrojířka Gutirrez-Reedová.

Americký herec Alec Baldwin několik hodin po tragické události vydal oficiální prohlášení, ve kterém vyjádřil hlubokou lítost nad smrtí kameramanky. Ve zveřejněném textu potvrdil, že spolupracuje s policií na vyšetřování případu. „Nenacházím slova, která by plně vyjádřila můj smutek ohledně tragické nehody, během níž přišla o život Halyna Hutchinsová – skvělá matka a všemi obdivovaná kolegyně,“ napsal herec známý z filmů jako Na ostří nože nebo Beetlejuice. V médiích byla uveřejněna fotografie herce po vyšetřování, jak vzlyká před policejní stanicí v Santa Fe v Novém Mexiku.

VIDEO: Tady se to stalo: Alec Baldwin zastřelil kameramanku a postřelil režiséra

Video
délka: 01:32.68
Video se připravuje ...

Tady se to stalo: Alec Baldwin zastřelil kameramanku a postřelil režiséra reuters

Fotogalerie
32 fotografií