„Nejsou žádná slova, která by mohla vyjádřit můj šok a smutek ohledně tragické nehody, která vzala život Halyny Hutchinsové, manželky, matky a naší hluboce obdivované kolegyni,“ vyjádřil Alec Baldwin svou lítost.

„Plně spolupracuji s policejním vyšetřováním, abych určil, jak k této tragédii došlo. A jsem také v kontaktu s jejím manželem, ve snaze nabídnout útěchu jemu a jeho rodině. Mám zlomené srdce za něj a za všechny, kdo znali a milovali Halynu,“ pokračoval herec, známý z mnoha filmů (Nějak se to komplikuje či Útěk do Mexika) i seriálů (například Přátelé či Studio 30 Rock).

„Celý štáb je absolutně zdrcen dnešní tragédií a posíláme nejhlubší soustrast rodině a blízkým Halyny,“ uvedl pak také ve vyjádření mluvčí pro produkční společnost snímku - Rust Movies Productions LLC.

„Zastavili jsme natáčení filmu na dobu neurčitou a plně spolupracujeme s policejním oddělení v Santa Fe,“ vzkázali tvůrci westernového snímku. „Poradenské služby budou opatřeny všem, kdo jsou s filmem spojení. Snažíme se tuto hroznou událost zpracovat,“ dodal mluvčí společnosti.

Bohužel natáčení westernu Rust v Novém Mexiku už bude vždy poznamenané touto tragédií - při scéně, kdy měl Alec Baldwin (63) střílet z pistole, postřelil dva členy týmu. Režisér snímku Joel Souza byl postřelen a hlavní kameramanka Halyna Hutchinsová (†43) dokonce zemřela.

Policie zatím celý incident vyšetřuje, ale podle všeho se jednalo o nehodu. Zesnulou kameramanku teď její kolegové oplakávají. A všichni litují, že s něco takového mohlo vůbec stát. 

VIDEO: Alec Baldwin zabil kameramanku (†42) a postřelil režiséra: Slzy při výslechu!

Video
délka: 00:56.40

Alec Baldwin zabil kameramanku (†42) a postřelil režiséra: Slzy při výslechu! reuters

Fotogalerie
65 fotografií