Čtvrtek 21. října 2021
Svátek slaví Brigita, zítra Sabina
Polojasno 19°C

Výbuch plynu v koryčanském domě zabil dva hasiče: Neštěstí postihlo i vedlejší barák

Autor: ČTK, VaB - 
17. září 2021
07:56

Jeden z baráků  v sousedství rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku, který zničil středeční výbuch, je podle statika neobyvatelný. Po explozi má poškozenou konstrukci, hasiči proto zajistili stabilizaci objektu. Exploze si vyžádala životy dvou zasahujících dobrovolných hasičů, další čtyři lidé utrpěli zranění.

Ve čtvrtek večer se podle mluvčí na štítové stěně sousedního domu objevily nové praskliny, na místo proto znovu vyjížděli profesionální hasiči. „Po příjezdu hasiči ihned evakuovali obyvatele obou přilehlých rodinných domů a velitel zásahu na místo povolal statika," uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Velitel zásahu si podle ní spolu se statikem prohlédl obě budovy v těsném sousedství domu, který exploze zcela zdemolovala. „Bylo zjištěno, že došlo ke zhoršení stavu vnější konstrukce jednoho z objektů, který se nachází vedle rodinného domu zničeného výbuchem. Statik zakázal užívání tohoto objektu a nařídil zajištění jeho obvodových konstrukcí," uvedla mluvčí.

Hasiči se podle ní postarali o stabilizaci rohu domu, a to z vnějšku i uvnitř. Konstrukce zajistili pomocí stabilizačních stojek a výdřevy, kterou na místo dopravil speciální kontejner z Kroměříže.

Výbuch prověřuje policie jako obecné ohrožení z nedbalosti. Právní kvalifikace se ještě může změnit. Před explozí majitelé prováděli v domě rekonstrukci. Při ní bylo poškozeno plynové potrubí, což vedlo k následnému výbuchu, řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Exploze si vyžádala životy dvou dobrovolných hasičů, kteří kvůli úniku plynu do domu přijeli. Zranění jsou jejich dva kolegové a další dva lidé.

Video Výbuch plynu v Koryčanech zabil dva hasiče - HLAVNÍ ZPRÁVY na CNN Prima NEWS

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání