Úterý 26. října 2021
Svátek slaví Erik, zítra Šarlota
Oblačno 13°C

Žák zemřel během jízdy v autoškole: Co smrtelnou nehodu způsobilo?

Autor: rix - 
27. září 2021
08:33

Tragicky skončila jízda v autoškole u obce Sliač na Slovensku. Třiačtyřicetiletý žák ve velké rychlosti vylétl ze silnice a hrozivě havaroval. Na místě byl mrtev. Dosud nebylo jasné, proč k nehodě došlo. Podle nových informací se ale zdá, že za nehodou žáka a jeho instruktora stály zdravotní problémy řidiče. 

Jak informoval server Noviny.sk, původní teorie stály na tom, že oběma nešťastníkům zkřížilo cestu auto nebo jim do cesty vběhla zvěř. Případ od začátku pomáhali řešit odborníci z odboru zdravotnictví a dopravy. A došlo ke zvratu. Řidiče měly v průběhu zkušební jízdy zastihnout zdravotní problémy, konkrétně ho zradilo srdce. Když muži přestalo tlouct, instruktor už jen těžko mohl s motorkou manévrovat.

Slovenští policisté upřesnili, že motorka se měla v zatáčce dostat mimo vozovku a v plné rychlosti přeletět přes potok, načež narazila do břehu a skončila v lese. 

Stroj nebylo v porostu ani vidět. Všiml si ho až náhodný řidič, který tudy projížděl. Ten nejdříve spatřil dezorientovaného instruktora a poté i bezvládného žáka a havarovanou motorku. Dospělému muži, který motocykl řídil, už záchranáři nedokázali pomoci. Instruktor vyvázl lépe. Sice musel být převezen do nemocnice, ale jeho stav ho neohrožoval na životě. 

Video Za nehodou žáka v autoškole stály zdravotní problémy. - TV JOJ

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání