Čtvrtek 7. prosince 2023
Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava
Zataženo, déšť se sněhem 1°C

Tálibánci slíbili homosexuálovi hladký odchod ze země: Místo toho ho zbili a znásilnili

Autor: rix - 
2. září 2021
05:00

Homosexuálové jsou v Afghánistánu ovládaném Tálibánem na stále tenčím ledě a brutální útoky na LGTB komunitu nejsou výjimečné. Další ohavný případ se odehrál, když jednoho z gayů vylákali ozbrojenci pod záminkou toho, že mu zařídí hladký odchod ze země. Místo toho ho ale zbili a znásilnili.

Tálibánci homosexuála vylákali na nabídku hladkého odchodu ze země. Gay v Afghánistánu zůstat nechtěl, byl si vědom, jakých zvěrstev se ozbrojenci na minoritách dopouští. Nabídku, kterou dostal na internetu, tak velice rád přijal, informoval deník Daily Star.

Místo toho se s ním na místě ale setkala dvojice násilníků z Tálibánu, kteří ho vystavili brutálnímu znásilnění, při kterém ho i ošklivě zmlátili. Afghánec ohavný útok přežil, není si ale vůbec jistý s tím, co si teď počne.

V Tálibánem sužovaném Afghánistánu rozhodně v bezpečí nebude. „Snaží se sice působit, jakože se změnili a budou práva všech respektovat, ale lžou,“ uvedl aktivista sídlící v Turecku, Artemis Akbary. „Tálibán se nezměnil, protože jeho ideologie zůstala stejná,“ dodal. 

Podle ideologie, kterou Tálibán vyznává, je homosexualita nezákonná a gayové nebo lesby se mohou potrestat smrtí. Artemis tvrdí, že kvůli tomu bude docházet ke stále brutálnějším útokům vůči LGTB komunitě. „Budou si zakládat falešné účty na sítích a pomocí nich takové lidi vyhledávat. Moji afghánští přátelé mají strach,“ vysvětlil. 

Příběh lynčovaného gaye je pouze jednou z mnoha otřesných událostí. Vyšlo také najevo, že folkový zpěvák Fawad Andarabi byl zřejmě zastřelen Tálibánem poté, co byla hudba postavena mimo zákon. Ozbrojenci prý k Andarabimu domů přišli nejdřív v klidu popíjet čaj, pak ho ale vyvlekli před dům, kde ho popravili.

Brutální zacházení

„Zabíjí nás opravdu brutálně,“ sdělil jeden z Afghánců novinářům. „Ne tak jako ostatní, které zabíjejí zbraní nebo kulkou.“ Afghánec se své budoucnosti pod nadvládou Tálibánu děsí a předpovídá jen to nejhorší.

„Použijí na nás oheň, nebo nám useknou hlavy, nebo nás ukamenují. A budou si to užívat. Pro ně je tohle přijatelné,“ popsal své noční můry. Jeden z mužových přátel se kvůli hrozbě brutální smrti rozhodl pro sebevraždu. „Cítil se bezmocný a žil jako stín,“ vysvětlil novinářům.

V tuto chvíli není jasné, zda budou zahraniční státy na základě odlišné sexuality poskytovat azyl. K životním podmínkám příslušníků LGBT komunity se nevyjádřily ani místní úřady, ohrožení Afghánci se ale už teď snaží za každou cenu před svou budoucností uprchnout.

Video  Mrazivé záběry z Afghánistánu: Zoufalý útěk na podvozku letadla  - Twitter
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání