Neděle 17. října 2021
Svátek slaví Hedvika, zítra Lukáš
Polojasno 12°C

Tálibánci řádili v lunaparku: Nejdřív se bavili, pak vše zapálili!

Autor: ran - 
20. srpna 2021
15:33

Před pár dny se na sítích objevily snímky tálibánských bojovníků, jak v Afghánistánu vesele dovádějí na atrakcích v jednom z tamních zábavních parků. Jen den poté Tálibánci v lunaparku řádili znovu, tentokrát ale atrakce zapálili!

Zábavní park, kde si skupinka tálibánských bojovníků krátila po ovládnutí Afghánistánu čas, se podle Daily Star nachází na severu země ve městě Šeberghán. Muži v turbanech a s mocnými plnovousy se tam bavili na autodromu nebo kolotočích. Vráželi do sebe autíčky, vozili se na kolotoči, vesele se smáli a natáčeli se u toho.  

Netrvalo dlouho a zábavní park se Tálibáncům zřejmě znelíbil. Podle videí a fotografií ze sociálních sítí areál lehl popelem. Bojovníci ho měli podle uživatele Twitteru, který snímky pořídil, zapálit poté, co na místě objevili sochy, které měly znevažovat islámskou víru.

Tálibánci Afghánistán prakticky celý obsadili po týdenním hladkém tažení zemí. Slibují sice, že se k ženám a dalším občanům země nebudou chovat s takovou krutostí, jako tomu bylo během jejich poslední vlády, která skončila v roce 2001 obsazením země vojáky NATO, lidé jim to ale nevěří.

Zatímco v hlavním městě Kábulu se tisíce lidí uprostřed chaosu snaží dostat před hrozící tálibánskou hrůzovládou ze země, z Kandaháru už přicházejí zprávy o prvních násilnostech a dalších zhůvěřilostech, kterých se Tálibánci mají na Afgháncích dopouštět.

Video Tálibánci se bavili na autodromu, pak ho měli podpálit. - Twitter

jardavozembouch ( 21. srpna 2021 03:51 )

Prostě opice. Těm skutečným zvířátkům se omlouvám. Hlavně si to sem nevozte!

kapsa72 ( 20. srpna 2021 22:44 )

Neobavam se, ze Amici presne nevedi co chteji dosahnout. To jsou promyslene daleko dopredu tahy. Gari Kasparov byl vandrak, proti jejich taktice....

Saschajede ( 20. srpna 2021 22:29 )

Na Taliban už se chystá Islamic State Khorasan Province (ISKP).To bude veselé.

Saschajede ( 20. srpna 2021 22:27 )

Talibanci budou již brzy žádat v EU o azyl ,jelikož je pronásleduje jiná náboženská skupina ( Islamic State Khorasan Province (ISKP) ) podle ní je Taliban moc umírněný. A pronásledovaným se azyl přeci udělit musí. Chudáčci talibanský ,nemají to lehký.

Covid_19 ( 20. srpna 2021 21:31 )

protože se spojila většina náčelníků kmenů Afganistanu s Tálibánci, nyní se zase rozejdou, když vyhnali vetřelce a budou se mlátit mezi sebou. Proto byla to obsazení měst tak bleskové, místní na vesnicích měli dost zkorumpované vlády a vlastní bídy, většina obyvatel žije v Afganistanu na vesnici, tam je bída

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání