Neděle 19. září 2021
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Oblačno 14°C

Zemřel prokurátor Michal Serbin (†68): Vyšetřoval únos syna prezidenta Kováče

Zemřel bývalý prokurátor Michal Serbin.
Zemřel bývalý prokurátor Michal Serbin.  (Autor: Reprofoto TV JOJ)
Autor: yks - 
30. července 2021
09:29

Ve věku 68 let zemřel bývalý prokurátor Michal Serbin. Proslul díky vyšetřování kauzy zavlečení syna slovenského prezidenta, Michala Kováče mladšího, do zahraničí. Neváhal totiž obžalovat ani bývalého šéfa Slovenské informační služby Ivana Lexu. Později skončil na psychiatrii a v invalidním důchodu.

Jak informoval slovenský zpravodajský portál Noviny.sk, ve středu dopoledne zemřel bývalý slovenský prokurátor Michal Serbin. Proslavil se zejména během kauzy únosu syna prezidenta Kováče. Michal Kováč ml. byl totiž v srpnu 1995 násilím zavlečen do rakouského Hainburgu.

Serbin jako zaměstnanec Krajské státní prokuratury v Bratislavě neváhal obžalovat 13 lidí, včetně bývalého ředitele Slovenské informační služby Ivana Lexy. V té době ho pak museli 24 hodin denně hlídat ozbrojení policisté. Bohužel enormní tlak, kterému byl v té době vystaven, si vybral svou daň a v roce 2003 byl hospitalizován na psychiatrii. Rozvinula se totiž u něj maniodepresivní psychóza. 

„Nic lepšího se mi nemohlo stát. Nemusím si ničit nervy se všemi idioty. V nejlepším je třeba odejít. Snažil jsem se, ale všechno to vyšlo vniveč. Nemělo to žádný efekt,“ řekl podle zmíněného serveru. Nakonec skončil v invalidním důchodu a věnoval se především hudbě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání