Neděle 19. září 2021
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Oblačno 14°C

Velká koloběžková loupež ve Francii: Policie zadržela podezřelé

Autor: ČTK - 
29. července 2021
06:37

Francouzská policie ve středu zadržela dva muže podezřelé z loupežného přepadení klenotnictví Chaumet v Paříži. Ze známého klenotnictví nedaleko třídy Champs-Elysées v centru francouzské metropole byly v úterý ukradeny šperky a drahokamy v hodnotě mezi dvěma a třemi miliony eur (mezi asi 51 a 77 miliony Kč). Podle AFP lupič unikl na koloběžce.

K loupežnému přepadení došlo kolem 17:00 SELČ. Muž přijel ke klenotnictví na koloběžce a uvnitř obchodu vytáhl střelnou zbraň. Když šperky a drahé kameny dostal, stejným dopravním prostředkem zase odjel pryč. O pokroku ve vyšetřování zločinu informovala agentura AFP.

Policie zadržela ve středu brzy ráno dva podezřelé na dálničním odpočívadle ve francouzském departmentu Moselle. U sebe měli značnou část ukradeného zboží, řekly AFP zdroje z pařížské police a prokuratury.

Přepadený obchod se nachází v ulici Rue François 1er. V roce 2009 byla vyloupena i známější pobočka klenotnictví na pařížském náměstí Place Vendôme, z níž zmizely drahokamy v ceně 1,9 milionu eur (téměř 49 milionů Kč), připomněla agentura AFP.

Chaumetovo klenotnictví bylo založeno před více než dvěma stoletími. Chaumet byl klenotníkem císaře Napoleona či královny Viktorie, dodával diadémy četným korunovaným hlavám. Jeho šperky doplnily róby takových tvůrců jako Christian Dior. Ještě v 80. letech 20. století byl podnik v rodinných rukou - bratrů Jacquesa a Pierra Chaumetových. Později ho koupila skupina LVMH.

Z klenotnictví Chaumet v Paříži si lupič odnesl zboží za dva až tři miliony eur. Z klenotnictví Chaumet v Paříži si lupič odnesl zboží za dva až tři miliony eur. | Reuters

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání