Neděle 9. května 2021
Svátek slaví Ctibor, zítra Blažena
Jasno 22°C

Ve Francii ubodal Tunisan na stanici policejní úřednici. Její kolegové ho zastřelili

Aktualizováno -
23. dubna 2021
17:30
Autor: ČTK - 
23. dubna 2021
16:25

Muž ve francouzském městě Rambouillet v pátek u vchodu na policejní stanici pobodal policejní úřednici, která utrpěla těžká zranění a na místě zemřela. Její kolegové útočníka s nožem postřelili a zatkli. Později v nemocnici zemřel, uvedla agentura AFP. Vyšetřováním případu se začala zabývat protiteroristická prokuratura.

Zatím není jasné, jaký měl pachatel k činu motiv. Do Rambouillet, které leží asi 60 kilometrů jihozápadně od Paříže, zamířil ministr vnitra Gérald Darmanin i premiér Jean Castex.

Republika dnes ztratila jednu nenápadnou hrdinku, a to kvůli barbarskému a velice zbabělému činu,“ uvedl Castex.

Útočník měl čistý trestní rejstřík

Agentura AFP uvedla, že 49letá žena, která na komisařství pracovala jako recepční, měla zranění na krku a zemřela na místě navzdory zásahu hasičů, kteří jí poskytovali první pomoc. Podle listu Le Parisien ji muž napadl při návratu z oběda.

Útočníka média s odvoláním na policii identifikovala jako 36letého Tunisana, který v zemi pobýval legálně a neměl žádný záznam v trestním rejstříku. Agentura Reuters s odkazem na svědky napsala, že v době útoku nevykřikoval islamistická hesla.

V posledních letech se ve Francii odehrálo několik smrtících útoků na policisty, některé z nich spáchali islamisté. Například v roce 2019 zaměstnanec pařížské policejní prefektury, který se hlásil k radikální verzi islámu, ubodal čtyři své kolegy.

Další videa