Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Zvrhlá učitelka skončila ve vězení: Na sex se žáky mám ústavní právo, tvrdila

Carrie Cabri Wittová byla odsouzena k deseti letům vězení
Carrie Cabri Wittová byla odsouzena k deseti letům vězení  (Autor: Morgan County Sheriff's Office)
Autor: jel - 
7. července 2021
21:59

Bývalá učitelka na střední škole Carrie Cabri Wittová (47) z Alabamy v USA skončila ve vězení. Dříve tvrdila, že má mít ústavní právo na to, mít sex se dvěma studenty. Těm bylo 17 a 18 let. Kontroverzní případ trval dlouhých 5 let a minulý čtvrtek si Wittová vyslechla trest. Odsedí si deset let ve vězení.

Carrie Wittová pracovala na střední škole Decatur, kde učila historii, psychologii a sociální studia. V březnu roku 2016 byla však zatčena, protože měla pohlavní styk se dvěma studenty, kterým bylo sedmnáct a osmnáct let.

Byla obviněna podle zákona z roku 2010. Ten říká, že se zaměstnanec školy nesmí účastnit sexuálního aktu nebo deviantního pohlavního styku se studentem mladším 19 let.

Učitelka se však bránila tím, že byla stíhána za konsensuální (odsouhlasený oběma stranami, pozn. red.) styk jenom proto, že pracovala ve škole. V Alabamě je totiž hranice toho, kdy lze mít sexuální styk, stanovena na 16 let.

Její právníci tvrdili, že státní zákon o sexu mezi učitelem a studentem porušuje práva jejich klienta na 14. dodatek ústavy o soukromí a rovné ochraně. V roce 2017 jim soud v okrese Morgan County dal za pravdu a případ Wittové zamítl.

Alabamský vrchní soud však později rozhodnutí zrušil, a tak se učitelka opět vrátila před soud. Ve čtvrtek nejspíš padlo konečné rozhodnutí. Žena si odsedí deset let ve vězení.

NovyZakon ( 9. července 2021 20:06 )

Je to pitomost. Jim to neuškodilo /spíš se chlubili před spolužáky/ a jí se to líbilo. Nějaká veřejně prospěšná práce na 1/2 roku by byla přiměřeným trestem.

Arany ( 8. července 2021 22:56 )

Nemá v tom též prsty ten náš pomrdný z TOP09?

byvalyvoliccssd4 ( 8. července 2021 12:25 )

střet

byvalyvoliccssd4 ( 8. července 2021 12:24 )

Jednoznačný střed zájmů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání