Úterý 17. května 2022
Svátek slaví Aneta, zítra Nataša
Zataženo, déšť 19°C

Máma promluvila o smrti své dcery (†2): Dítě zabila baterie, kterou spolklo

Zdrcená matka Nicklinová promluvila o smrti dcery Harper (†2).
Zdrcená matka Nicklinová promluvila o smrti dcery Harper (†2).  (Autor: Gofundme/Reuters)
Autor: rix - 
6. července 2021
16:30

Stacy-Marie Nicklinová se stále nedokáže smířit se smrtí své dvouleté dcery. Ta zemřela poté, co spolkla malou baterii. Lékaři už jí nedokázali pomoci. Nicklinová promluvila o osudném dni. Apeluje také na rodiče, aby se podobným tragédiím snažili zabránit. 

Tragická událost se stala v neděli. Dvouletá Harper-Lee nedopatřením spolkla malou baterii z dálkového ovládání. Matka Stacy-Marie Nicklinová byla ráno doma, ale musela poté do práce, informoval deník Mirror

„Harper se probudila mezi pátou a sedmou. Slezla dolů a trochu si zatancovala a zazpívala,“ popisovala Nicklinová začátek osudného dne, který se nevyvíjel nikterak dramaticky. 

„Zeptala jsem se jí, co chce pustit v televizi, a šla jsem se připravovat do práce. Na starost jí dostaly starší dcery,“ dodala. O dvě hodiny později, když už byla máma v práci, jí zavolala její starší dcera Jamie-Leigh (18). S Harper bylo něco v nepořádku.

„Vyběhla jsem z práce, a když jsem se vrátila domů, Harper už nakládali do sanitky,“ popsala matka, která pracovala nedaleko od domu. Dívku převezli do nemocnice, kde mezitím zbledla a zvracela krev. Harper lékaři ihned vezli na operační sál. „Řekla jsem jí, že ji miluji a že se brzy uvidíme. Dala jsem jí pusu a odvezli ji na sál,“ popsala matka. Její nebohá dcera jí ještě stačila říct, jak svou maminku moc potřebuje. 

Po dvou bezútěšných hodinách vyšel chirurg a zeptal se Nicklinové, jestli její dcera něco spolkla, ta si něčeho takového ale nebyla vědoma. Lékaři už si v tu dobu jasně mysleli, že dívka spolkla malou baterii. 23. května dostala rodina zdrcující zprávu o úmrtí malé dcerky. 

„Koukl se na mě a myslel si, že mi to došlo, ale nebylo tomu tak. Pak se jen tiše omluvil. V tu chvíli jsem vykřikla, že to není možné,“ vzpomínala máma na osudný den, kdy jí lékař sdělil smutnou zprávu. Baterie dívce propálila jícen a hlavní tepnu. 

Se smrtí své dcery se Nickliová nedokáže smířit. „Posledních pět týdnů bylo strašným mučením. Cítím se ztracená, tolik mi chybí. Byla se mnou všude, i když jsem se koupala, pořád byla při mně,“ vzpomínala na dcerku. „Vidím ji všude, i v obchodě, kam jsme spolu chodily a všichni ji tam znali,“ dodala. 

Paní Nicklinová chodí společně s dcerami několikrát denně k jejímu hrobečku. Po smrti své dcery se matka snaží zabránit podobným nehodám a snaží se zvyšovat povědomí o podobných nebezpečích. „Nenechám své dítě zemřít pro nic za nic,“ vysvětlila. 

 

ANO_travit_psy ( 6. července 2021 20:07 )

Kolikrát se to již stalo a nedají si říci...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání