Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Krutá vražda maminky Anny (†19) v Litvínově byla potrestána: Jaroslav (28) unikal spravedlnosti dlouhé roky

Autor: miv, jel - 
21. června 2021
17:17

Téměř po 6 letech se dostal k soudu zločin, při kterém Jaroslav Klinkera (28) zavraždil Annu S. (+19) z Litvínova. V roce 2015 ji brutálně napadl u lesní cesty. Mladá maminka zemřela po dlouhých 18 měsících utrpení v nemocnici. Pachatele se podařilo dopadnout až poté, co se pokusil znásilnit jinou ženu.

Útok na nešťastnou Annu byl velmi brutální. „Nejméně třikrát ji silně udeřil levou rukou dlaní sevřenou v pěst do její pravé části hlavy a posléze ji nejméně tři minuty rdousil tak, že jí rukou ohnutou v lokti takzvanou kravatou stlačoval její krk,“ uvedla žalobkyně Lenka Letáčková.

Žena skončila v nemocnici, kde po 18 měsících zemřela. „Přes rok nemohla jíst, mluvit, hýbat se, trápila se. Teď po ní navíc zůstalo dítě!“ křičela při jednání se slzami v očích pozůstalá sestra Marie.

Obžalovaný muž 4 roky unikal spravedlnosti. Policie mu přišla na stopu až ve chvíli, kdy se pokusil znásilnit jinou ženu. Při porovnávání jeho otisků prstů se staršími případy vyšlo najevo, že připravil o život právě Annu S. 

„Uzavřel se státní zástupkyní dohodu o vině a trestu,“ vysvětlil rozhodnutí soudce Martin Majchrák. Rozsudek je pravomocný a Jaroslav Klinkera poputuje z věznice ve Všehrdech do přísnějšího zařízení se zvýšenou ostrahou.

Obžalovaný díky dohodě o vině a trestu nemusel vypovídat. V přípravném řízení ale policii uvedl, že se ženě pouze bránil. „Prý se bál injekční stříkačky, kterou ho žena ohrožovala,“ sdělil soudce. Pozůstalí ale takovému tvrzení nevěřili. „Vždyť měla 40 kilo, tak jaká sebeobrana!“ neslo se soudní síní. 

Za znásilnění dostal Klinkera trest 3 roky a 10 měsíců, které se započítají do čtrnáctiletého trestu, na kterém se obžalovaný se soudem dohodl. Pozůstalým i pojišťovně navíc musí zaplatit 900 tisíc korun.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání