Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Oblačno, bouřka 27°C

Kněz schovával v kostele celý arzenál: Policie mu při razii zabavila zbraně i granáty

Autor: ran - 
21. června 2021
05:07

Muž (47) působil na východní Ukrajině jako kněz, přitom ale vesele obchodoval se zbraněmi – nelegálně prodával pistole a střelivo. Vše měl schované v kostele. Vždy než pistoli udal na internetu, doslova na koleni si ji předělal, aby ji prodal dráž. Neměl ani problém zaslat munici zájemcům poštou! 

Kněz v jedné z obcí nedaleko slovensko-ukrajinských hranic měl přímo v kostele sklad zbraní, střeliva, a dokonce i granátů. Policie (ne)povedeného prostředníka mezi Bohem a lidmi zadržela přímo na faře a ze zásahu speciální jednotky zveřejnila záběry.

Knězi byly zabaveny zbraně, střelivo, dokumenty a další důkazy o jeho účasti na trestné činnosti,“ řekl televizi JOJ, která zprávu přinesla, náčelník policie Volyňské oblasti Michajlo Soroka.

Oslovení odborníci na zbraně nad případem kroutí hlavou. Podle nich měl kněz-kriminálník velké štěstí, že mu zbraně při neodborné manipulaci neexplodovaly v rukách.

Muž si totiž na vlastní pěst přestavoval plynové pistole na střelné. Nakoupil plynovky a pak je s třetinovou „marží“ předělané přeprodával dál. „Ta informace mě překvapila, ještě ke všemu kněz... Ale lidé jsou dneska velmi vynalézaví,“ konstatoval odborník na zbraně Peter Vysočanský. 

„Ta plynová zbraň samozřejmě není stavěná na takové tlaky jako normální zbraň. Může člověku poškodit oči, ruce,“ vysvětlil Vysočanský riziko takové předělané pistole.

Muž zbraně prodával přes internet, klidně je lidem poslal i poštou a ještě „klientovi“ dodal pár dobrých rad a vysvětlení. Už dvakrát trestně stíhanému knězi hrozí 3 až 7 let vězení.

Video Kněz schovával v kostele zbraně i střelivo, speciální jednotka ho zadržela přímo na faře! - TV JOJ

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání