Neděle 25. července 2021
Svátek slaví Jakub, zítra Anna
Polojasno 29°C

Dominik (21) zmizel den před maturitou: Vrať se domů, prosí zoufalá máma

Aktualizováno -
11. července 2021
08:00
Autor: jel - 
16. června 2021
12:32

Jednadvacetiletý Dominik Rosendorfský měl maturovat na Vojenské střední škole Ministerstva obrany v Moravské Třebové. Den před zkouškou dospělosti však odešel z domu. Rodině se neozval už dlouhý měsíc a mají o něj strach. Prosí proto o pomoc.

Dominik pochází z obce Tišnov Jihomoravském kraji, studuje však střední vojenskou školu v Moravské Třebové. Čekala ho praktická maturita, den před jejím konáním však odešel z domu a slehla se po něm zem. Podle zoufalé maminky přitom z maturity strach neměl. Měl obhajovat výrobek, který mu fungoval a těšil se na to.

Nešťastná rodina prosí o pomoc kohokoli, kdo by věděl, kde chlapec je. „Je to trošku složitější, protože jsem takhle před 15 lety hledala manžela a našli jsme ho mrtvého,“ řekla TN.cz Dominikova máma.

Ta zároveň uvedla, že kriminalisté za měsíc na nic nepřišli a oni přichází o naději, protože je to již dlouho. Asi dva dny po zmizení se na vteřinu ohlásil telefonem, od té doby po něm není vidu ani slechu. „Za holkou nebo kamarádem neodešel, to už policie prověřila. Nikdy předtím takhle nezmizel,“ dodala žena.

Prosím vrať se

Pomoc rodině se snažilo i město Chotěboř, které o tom informovalo na sociální síti. „Rodina Dominika požádala o pomoc při pátrání. Mohl by se pohybovat i v Chotěboři nebo okolí,“ uvedlo na svých facebookových stránkách město. V příspěvku dodali, že naposledy se mladík pohyboval v Havlíčkově Brodě, má ale známé na Vysočině. „V oblasti zhruba vymezené městy Havl. Brod-Žďár nad Sázavou-Nové Město na Moravě-Ždírec nad Doubravou-Chotěboř,“ napsalo město.

Policie v databázi uvádí, že pohřešovaný má hnědočerné vlasy a plnovous stejné barvy a modré oči. Měří zhruba 175 centimetrů a je střední postavy. Vypadá zhruba na 22 až 25 let.

„Jestli jsi naživu, Dominiku, vrať se prosím domů,“ prosí maminka.

V Česku se pohřešuje celá řada dětí, některé i déle než 20 let. Na jejich fotografie se můžete podívat v galerii.

 

 

ginkogary ( 11. července 2021 10:59 )

vidět tvého syna jinde tak se určitě ozvu zdrcená mámo, fotka je na webu i když silně pochybuji o maturantovi co nedokázal ani tu maturitu, jinak bys ho nehledala

Jirik-ta ( 11. července 2021 10:30 )

hm, škoda

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání