Neděle 13. června 2021
Svátek slaví Antonín, zítra Roland
Oblačno 19°C

Protržená hráz na Slovensku způsobila pohromu! Voda si s sebou vzala i život bývalého starosty Stanislava (†70)

Aktualizováno -
18. května 2021
09:02
Autor: rix - 
18. května 2021
08:46

V pondělí se nad obcí Rudno nad Hronom protrhla protipovodňová hráz. Vesnicí se poté přehnala velká přílivová vlna, která smetla vše, co jí stálo v cestě. Voda si s sebou vzala i život bývalého starosty (†70) Stanislava. Toho měl najít utopeného jeho vlastní syn. 

Situace byla podle současného starosty obce Mariána Šurjanského (KDH) vážná. „Voda brala všechno, co jí stálo v cestě. Několik aut zůstalo zaklíněných pod mosty,“ sdělil pro aktuality.sk.

Podle starosty se obec potýkala s velkou vodou již v minulosti, ale situace nikdy nebyla takto vážná. „Roztrhla se protipovodňová hráz, kterou jsme zde vybudovali v roce 2011. Tři minuty před jejím roztrhnutím jsem tam byl, takže jsem rád, že vůbec žiju. Z hráze nic nezůstalo, je to tragédie,“ uvedl.

Situace byla natolik kritická, že na místo musel vyrazit evakuační autobus a plovoucí transportér. Hasiči museli pomáhat lidem, kteří se nemohli dostat ze svých domovů.

„Silný proud vody strhl jednu osobu, hasiči ji našli bez známek života,“ informovali slovenští hasiči na sociální síti. Jak uvedla RTVS, jednalo se o sedmdesátiletého bývalého starostu vesničky. Podle Plusky ho syn ho našel utopeného ve sklepě.

Soustrast nad ztrátou lidského života vyjádřil i slovenský ministr vnitra Roman Mikulec. Slovensko mezitím dál sužují silné deště. Za jeden den měli hasiči až šedesát výjezdů v souvislosti s počasím.

Video Na Slovensku se protrhla hráz. - Ministerstvo životného prostredia SR

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání