Pondělí 8. březen 2021
Svátek slaví Gabriela, zítra Františka
Oblačno, sněžení 4°C

Tomáš (†16) zemřel s 50 bodnými ranami: Odsouzená Judita popsala, jak podle ní kamarád zemřel

Autor: jel - 
23. ledna 2021
13:56

Strašlivá smrt teprve šestnáctiletého studenta Tomáše zasáhla v květnu roku 2019 celé Slovensko. O to horší se celý případ ukázal, když policisté informovali, že chlapce podle vyšetřovatelů ubodala jeho kamarádka Judita. Ta v listopadu dostala trest 12 let a čtyři měsíce odnětí svobody, proti rozhodnutí se odvolala. Slovenská média nyní dostala k dispozici Juditinu výpověď, kterou měla před Okresním soudem v Žilině pronést. Judita si stojí za tím, že je nevinná a že na místě činu byl další člověk. Popsala také, jak podle ní Tomáš zemřel.

Výpověď Judity přinesl server Topky.sk. Teenagerka nejprve popsala, že jim ve škole odpadla hodina, proto se rozhodli jít k ní domů. Chtěli si zkontrolovat, že mají vše připravené na výlet do Londýna, kam měli vyrazit hned následující den. „Kolem patnácté hodiny jsme se přemístili do kuchyně, kde jsme posedávali, povídali si a pouštěli si hudbu,“ vypověděla s tím, že si poté začala krájet jablka. „Prkénko, na kterém jsem jablka krájela, jsem dala na odkapávač, nožík zůstal ve dřezu,“ následně se prý dvojice vydala na balkon poznávat květiny.

Tomáš měl ten den ještě volejbalový trénink, a tak chtěl z bytu odejít. „Když byl na odchodu, zjistil, že si někde v bytě nechal telefon. Obutý a oblečený si šel pro něj, já jsem zůstala v chodbě a čekala u dveří, kdy se vrátí s tím telefonem.“

Falešný elektrikář?

Ve chvíli, kdy čekala, až se kamarád vrátí s telefonem, měl prý zaznít domovní zvonek. Když otevřela, stál prý ve dveřích muž o hlavu vyšší než ona. „Byl to velký, silný chlap. Měl kratší tmavé vlasy a asi hnědé oči. Tvář měl spíše oválnou a měl mírně strniště. Byl oblečen do modrých montérek na kšandy, pod nimi měl černé tričko s dlouhým rukávem a přes pravé rameno měl prověšenou hnědou tašku s věcmi,“ připojila detailní popis údajného útočníka. Dodala, že na rukách měl pracovní rukavice a tvrdil, že přišel zkontrolovat elektřinu a pojistky.

To prý Judita odmítla, protože její rodiče nebyli doma a ona není plnoletá. Elektrikář prý na ni naléhal, že to bude chvilka. „Cítila jsem se velmi zvláštně, proto jsem zakřičela na Tomáše. Dívali se na sebe a ten chlap měl takový divný výraz. Z tašky, kterou měl prověšenou přes rameno, vytáhl nůž a zaútočil na Tomáše,“ tvrdila dívka.

„Problesklo mi hlavou, že ho musím nějak bránit. Po prvních dvou, třech, možná čtyřech ranách, které jsem viděla, jsem se vrhla před něj a chtěla toho chlapa vytlačit ze dveří. Chtěla jsem ho chytnout za zápěstí ruky, vystrčit na chodbu a zavřít dveře. Jak se rozháněl nožem, tak jsem ho chytila za čepel místo zápěstí, on zatáhl a přeřízl mi čtyři prsty pravé ruky. Strašně to bolelo, a tak jsem se přikrčila mimo jeho dosah,“ popsala, jak měla přijít ke svému zranění na ruce.

Nůž se našel u Judity

Pak si pamatuje jen to, jak napůl ležela v chodbě a viděla Tomáše, jak stojí a má zakrvácené tričko, chtěla prý zavolat pomoc, ale když se zvedla, zhroutila se. Pak si nic nepamatuje.

Když se probrala, Tomáš prý ležel na zemi, muž tam již nebyl. Šla si údajně umýt zakrvácenou ruku a zavolala mámě, která jí řekla, aby zavolala záchranku, což také Judita udělala. Operátorce na lince 112 řekla, že jedni sousedé jí neotvírají a další jí odmítli pomoci. Podle instrukcí operátorky měla teenagerka dávat kamarádovi první pomoc. Že je mrtvý, prý zjistila až v nemocnici.

Obě vražedné zbraně se našly u Judity v pokoji, jak se tam dostaly, vysvětlit nedokázala. Její příběh však nepodpořily nalezené důkazy, kamerové záznamy ani výpovědi sousedů. Právě naopak. Proto od soudu odešla s více než dvanáctiletým trestem.

Podívejte se také na video o krutém vrahovi. Ten byl posledním člověkem popraveným na Slovensku. Strašlivý zločin šokoval i zkušené vyšetřovatele.

JartyGulak ( 28. ledna 2021 00:09 )

Pro a Proti = Neviditelné důkazy, doporučuji si prečíst

www.ju­dita­.onli­ne/ne­vidi­telne-doka­zy/?fb­clid=I­wAR0I­YcXg0­1uUb0­diDcSZ­MiTUh­QJ3hi7­luJcvj­_62V7i­VlLu2O­_hsA­SIphMY

caligula ( 24. ledna 2021 07:14 )

Jak je možný, že dostala mladistvá 12 let.u nás je max 10 takže je vidět, že my prostě stále máme zákony nahrávající zločincům.I Slováci už mají jasno, že dneska už v 16 není dítě.

delviar ( 23. ledna 2021 20:09 )

Ty zmr díku by si měl Slovákum jedině kloktat prujem!!!!

hayena ( 23. ledna 2021 19:06 )

Byl vidět ten elektrikář na kamerách ?

tomik007 ( 23. ledna 2021 16:47 )

Ale ma pravdu, panko...

Zobrazit celou diskusi
Další videa