Sobota 19. června 2021
Svátek slaví Leoš, zítra Květa
Polojasno 32°C

Zfetovaná posádka, hledaná dívka a ujíždějící řidič: Policie měla u hranic s Polskem napilno

Autor: ran - 
8. května 2021
13:08

Videozáběry z policejního zásahu ukazují, jak úspěšně zastavit ujíždějícího pachatele pásy s hroty a zároveň je během zlomku vteřiny včas odstranit, aby na ně nenajeli kolegové s policejním autem. Honička ale nakonec bohužel skončila neúspěchem, pachatel utekl po svých.

Hronov, Police nad Metují, Žďár nad Metují, Českou Metují, Dědov a Teplice nad Metují, taková byla trasa honičky hronovských policistů za silničním pirátem, který na jejich výzvu odmítl zastavit.

Mladík (20) v neděli 2. května ohrožoval bezpečnost provozu. Řítil se skrz několik obcí průměrnou rychlostí 105 km/hod, i v úsecích, kde byla předepsaná maximální rychlost 30 km/hod, ujížděl hlídce stovkou!  

V Teplicích přivolaní kolegové umístili přes silnici třetí třídy zastavovací pás, museli ale být připraveni hroty okamžitě strhnout z vozovky, protože kolegové byli pachateli těsně v patách!

Pásy ho zastavily, ale utekl

Na záběrech je vidět, jak po projetí unikajícího řidiče jeden z policistů trhá za držadlo pásu, který odlétá daleko za krajnici. Policista tak umožnil svým kolegům bez přibrzdění hladce projet. Oproti tomu pachatel kvůli propíchlým gumám musel po 300 metrech zastavit. Dal se ale okamžitě na útěk do pole. 

„V autě zanechal čtyři spolujezdce, z nichž tři muži (29, 19, 18) byli pod vlivem drog a po jedné dívce (19) bylo od předminulého týdne vyhlášeno celostátní pátrání kvůli útěku z jindřichohradeckého dětského domova,“ uvádí policejní mluvčí Iva Komošová k videu.

„Všichni čtyři spolujezdci samozřejmě zpočátku tvrdili, že řidiče neznají a tohoto dne se viděli se poprvé.“

Policie následně zjistila, že auto, v němž pětice ujížděla, patřilo příbuzné jednoho z nich a nemělo ani platnou technickou kontrolu, ani platné povinné ručení. Navíc už má řidič udělený dvouletý zákaz řízení všech motorových vozidel s platností do konce listopadu 2021.

Policii neujížděl poprvé

Ale nejen to. Mladík už jednou policii ujížděl, bylo to v únoru 2021 a tenkrát pachatel seděl pro změnu na motorce. Ani v jednom z případů bohužel pachatele policie nedohonila, díky dobré znalosti oblasti ale pachatele identifikovala.

Po poslední honičce z 2. května, z níž pochází dotyčné video, mladík utekl přes pole a po přeskočení plotu jednoho z areálů policistům zmizel z dohledu.

„V obou případech je mladík podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dva roky za mřížemi,“ uzavřela Komošová.

Video Jak zastavit piráta a nepropíchnout gumy kolegům? Takhle! - Reprofoto/Policie ČR

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání