Čtvrtek 13. května 2021
Svátek slaví Servác, zítra Bonifác
Zataženo, déšť 14°C

Námořníci představili létající oblek jako z budoucnosti: S jetpackem mohou létat i vysokou rychlostí

Autor: rix - 
4. května 2021
21:13

Námořní operace by za chvíli mohly vypadat úplně jinak. Britské královské námořnictvo se spojilo se společností Gravity Industries, aby demonstrovalo takzvaný jetpack. Voják se pomocí něj vznáší ve vzduchu, díky čemuž může efektivněji infiltrovat nepřátelské plavidlo.

Pryč by mohla být doba složitých akcí, při kterých je zapotřebí velkých strojů. Vrtulníků už při přepadávání cizích plavidel nebude potřeba. Vojáci se k nepřátelské lodi přiblíží na člunech a ve správnou chvíli se ke slovu přihlásí létající oblek.

Podle deníku Daily Star za pomocí takového jetpacku voják může letět rychlostí až 120 km/h, a to po dobu deseti minut. V takovém případě má dostatek času na to, aby přilétl na plavidlo a svým kolegům pomohl na loď tím, že jim z paluby shodí žebřík.

„Armáda tak dostane mnohem větší taktické schopnosti. Vojáci se mohou velice rychle dostat tam, kde je třeba, ale nemusí k tomu využívat těžkou techniku. A to se nebavíme jen o používání jetpacku na moři,“ vysvětluje společnost Gravity Industries.

Jetpack nabízí bezkonkurenční zážitek z letu. „Cítit, jak se vaše nohy zvedají ze země, ta nekonečná svoboda skutečného letu. Bude to den, který si budete pamatovat po zbytek svého života,“ sdělil zakladatel a hlavní zkušební pilot Richard Browning své dojmy ze stroje.

zada ( 5. května 2021 08:34 )

No tohle budou mít rusové za chvíli taky (pokud už to nemají). to už pak Čuk a Gek nebo Johny nebudou potřebovat ani propustku ani procházet děravým plotem, ani pes nenajde stopu))))

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání