Neděle 9. května 2021
Svátek slaví Ctibor, zítra Blažena
Jasno 22°C

Dvojice nakažená koronavirem si v Mostu zašla na nákup: Teď jim hrozí vězení

Autor: jel - 
16. dubna 2021
10:58

Muži a ženě (oba 42) z Mostu hrozí až osm let vězení. Koncem března totiž nakupovali v obchodě, přestože měli pozitivní test na koronavirus. Čin navíc spáchali v době nouzového stavu.

Dvojice si koncem března podle policie vyrazila na nákup do jednoho z mosteckých supermarketů a to i přesto, že oba věděli, že jsou nakaženi koronavirem. „Krajskou hygienickou stanicí jim byla nařízena izolace a zákaz styku s dalšími osobami z důvodu předcházení šíření této nemoci. Svým chování tak zvýšili nebezpečí rozšíření nakažlivé nemoci u lidí,“ uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Ta dodala, že muž a žena byli obviněni z trestného činu šíření nakažlivé nemoci a jsou nyní stíháni na svobodě. Přitěžující okolností je pro ně také to, že v době, kdy se pohybovali v obchodě, byl na území České republiky vyhlášen nouzový stav.

Hrozí jim proto až několik let ve vězení. „Za toto jednání může soud v případě prokázání viny uložit trest odnětí svobody na dva roky až osm let,“ uzavřela Světláková.

krapotkin ( 16. dubna 2021 12:37 )

Takže za 1) V Mostě
za 2) to měli chcípnout hlady ? Protože každý nemá na to platit za nákup o 500 Kč víc, zvláště ne v Mekce nezaměstnaných a nejnižších platů v této zasr*** republice.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání