Úterý 28. listopadu 2023
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, sněžení 1°C

Koronavirus tu bude ještě rok, tvrdí hygienička. Denně podepisuje desítky pokut

Autor: ČTK - 
13. února 2021
12:13

V březnu uplyne rok od výskytu prvního případu koronaviru v Ústeckém kraji. Mezi prvními, kteří byli okamžitě zapojeni do procesu týkajícího se nákazy, byli hygienici. Kromě trasování se musí vypořádávat i s běžnou agendou, třeba s kontrolou v restauracích. Krajská hygienická stanice v Ústí nad Labem nedostatkem personálu netrpí. Ač pracovníci v důchodovém věku odešli, stanici se podařilo místa obsadit novými zaměstnanci. ČTK to řekla ředitelka stanice Lenka Šimůnková.

„Když byly ohlášené případy nového SARS onemocnění, které se šíří z člověka na člověka vzduchem ve Wu-chanu, tak jsem si říkala, že nás čeká jeden až dva roky pandemie podobné té chřipkové v letech 1918 až 1920,“ popsala Šimůnková první myšlenky, které ji napadly začátkem minulého roku.

Ředitelku překvapilo, jak rychle se vir začal šířit, ale také to, že se podařilo šíření v Ústeckém kraji na chvíli zastavit, stalo se tak na přelomu června a července. „Myslela jsem si, že nám případy začnou stoupat, až začne škola, ale začaly stoupat už v červenci, jak začaly stoupat v srpnu, to mě překvapilo docela nepříjemně,“ doplnila. Obává se dalšího nepříjemného překvapení v souvislosti s mutacemi, které se začaly objevovat teprve nedávno.

Podle Šimůnkové tu s námi bude virus ještě minimálně rok. „Když víme, že oficiálně jeden milion onemocnění prodělal, víme, že byli lidi, kteří to nějak ututlali, k lékaři nešli, to je minimálně další milion, možná dva. Je to už rok, takže během roku se nám promořila maximálně třetina národa. Dejme tomu, že se nám podaří do léta dva, tři miliony očkovat, takže to bude půlka národa, která onemocnění musí ještě prodělat,“ shrnula.

Ředitelka každý den podepisuje desítky pokut, nejčastěji padají za nenošení roušek. „Většinou je k tomu fotodokumentace třeba z nějakého obchodního řetězce,“ uvedla Šimůnková. V některých případech jde o nezletilé, v těchto případech hygienici řízení odkládají.

Velkou část práce hygienické stanice tvoří od loňského 1. března trasování. Kromě studentů či zaměstnanců úřadů se na něm podílejí téměř všichni odborní referenti, případně radové. O víkendech k telefonům usedají také provozní hygienické stanice či účetní.

V případě, že je mezi kontakty či nakaženými osoba se zdravotním postižením, je například nedoslýchavá, volají hygienici blízké osobě, která o ni pečuje. „Lidé, kteří mají problém s komunikací po telefonu, většinou dávají i na žádanky číslo na kontaktní osobu,“ uvedla ředitelka.

Jednou z trasujících úřednic z krajského úřadu Ústeckého kraje je také referentka oddělení veřejných zakázek na odboru investic Alena Wurmová. Pomáhat začala v říjnu. Trasuje obden, každý druhý den se věnuje své práci. Do trasování se zapojila, protože chtěla pomoct hygienikům, řekla ČTK. Občas se podle svých slov setkává s tím, že někteří nakažení nahlásí kontakty lidí, s nimiž se viděli jen chvíli či s rouškami. „Starší lidi si okamžitě řeknou, že byli v kontaktu, ale to neznamená, že musí do karantény,“ řekla Wurmová. Dodala, že záleží na délce kontaktu i na vzdálenosti mezi osobami.

Video  Vláda uzavírá okresy Cheb, Sokolov a Trutnov! Blatný: Příjezdy bude kontrolovat policie. 
Video se připravuje ...

Milan Šmid ( 13. února 2021 14:21 )

Ivermektin zabíjí Covid 19
2020-04-07 ADMIN CORONA VIRUS, ZAJÍMAVOSTI COVID 19 (SARS-COV-2)


Ivermektin je inhibitor viru vyvolávajícího COVID-19 (SARS-CoV-2) in vitro.
Jednorázové ošetření schopné provést ~ 5 000krát redukci viru po 48 hodinách v buněčné kultuře.
Ivermektin je schválen FDA pro parazitární infekce, a proto má potenciál k masovému použití.
Ivermektin je široce dostupný díky jeho zařazení na seznam základních léčivých přípravků WHO.
Bylo zjištěno, že antiparazitikum dostupné po celém světě zabíjí COVID-19 v laboratoři do 48 hodin.
Ačkoli v současné době probíhá několik klinických studií, které testují možné terapie, celosvětová reakce na ohnisko COVID-19 byla do značné míry omezena na monitorování / omezení. Uvádíme zde, že Ivermektin, FDA schválený antiparazitikum, o kterém se dříve ukázalo, že má širokospektrální antivirovou aktivituin vitro, je inhibitor kauzativního viru (SARS-CoV-2), s jediným přidáním do buněk Vero-hSLAM 2 hodiny po infekci SARS-CoV-2, který je schopen dosáhnout ~ 5 000 násobné redukce virové RNA po 48 hodinách, což odpovídá 99,98% snížení virové RNA. Nebyla pozorována žádná toxicita s ivermektinem při žádné z testovaných koncentrací.


Studie vedená Monash University ukázala, že jediná dávka léčiva, kterou může Ivermectin zastavit růst viru SARS-CoV-2 v buněčné kultuře.

“Zjistili jsme, že i jediná dávka by mohla v podstatě odstranit veškerou virovou RNA (účinně odstranila veškerý genetický materiál viru) o 48 hodin a že i za 24 hodin došlo k jejímu významnému snížení,” Dr. Kylie Wagstaffová z Monash Biomedicine Discovery Institute řekl v pátek.
I když není známo, jak Ivermectin působí na virus, lék pravděpodobně zastaví virus a tlumí schopnost hostitelských buněk jej replikovat.

Dalším krokem je, aby vědci určili správné dávkování pro člověka a zajistili, aby úroveň použitá in vitro byla bezpečná pro člověka.

Nobelova cena za objev ivermektinu
V roce 2015 byli za objev ivermektinu oceněni Nobelovou c

Milan Šmid ( 13. února 2021 12:47 )

Co nám říká PCR test:

PCR test neříká, jestli jsem nemocný. PCR test neříká, jestli jsem nakažlivý. PCR test neříká, jestli jsem nakažený. PCR test říká jen to, že mám v sobě kousek toho viru, který už může být dávno neživý. To je například důvod, proč jsme se zpočátku divili, že někteří lidé jsou pozitivní dva měsíce i déle – měli v sobě jen zbytek viru, který už dávno nebyl živý. Nebo že jiní měli střídavě pozitivní a negativní výsledky, i když stěry byly dělány stejnou osobou a vyšetřovány ve stejné laboratoři.

Jak na číslech dokládá viroložka paní doktorka Hana Zelená, kdybychom stejně plošně testovali rhinoviry, dá se předpokládat, že z milionu testů bude 100 000 pozitivních a 16 000 mrtvých. (26) Každý rok si můžeme plošným PCR testováním vyrobit novou epidemii, která bude mít za následek další restrikce a velmi pravděpodobně i trvalé nošení roušek.

Jestli vám to ještě není jasné: Čím více testů, tím více pozitivních. Vezmu-li čísla z 27. listopadu: tzv. „aktivních případů“ je 66020, hospitalizovaných je 5079, z toho ale bez příznaků či s lehkými příznaky je 2404. Ti by za normálních okolností (kdyby nešlo o Covid, ale chřipku, rhinovirus či jinou virózu) hospitalizovaní nebyli! Zůstává 2675 opravdu nemocných, vyžadujících lékařskou péči.

Takže „případů“ vyrobených pomocí PCR testu je 66020, opravdu nemocných je 2675. Tedy 4 %. Co udělaly PCR testy dne 27. listopadu? Z 4 % nemocných udělaly 25násobně více „aktivních případů“.

bizon_pepa ( 13. února 2021 12:30 )

Tak už je jasné proč nestíhají trasovat Musí vjodit na kontroly a podepisovat pokuty. A zrovna šimůnková je fajn.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud