Úterý 9. březen 2021
Svátek slaví Františka, zítra Viktorie
Zataženo 3°C

Muž z Pardubicka chtěl vjet do lidí jako Hepnarová: Vadily mu zavřené hospody!

Ilustrační foto  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Autor: ČTK - 
27. ledna 2021
11:35

Kriminalisté navrhli obžalovat dvaašedesátiletého muže z vyhrožování teroristickým trestným činem. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Obviněný muž podle policie vyhrožoval na facebooku, že pokud se neotevřou restaurace a bary, vjede kamionem do lidí podobně jako masová vražedkyně Olga Hepnarová.

„Tato osoba koncem října 2020 umístila pod smyšleným profilem na sociální síť Facebook v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem výhrůžku všem policistům a členovi vlády,“ popsal mluvčí aktuální kauzu.

Ibehej doplnil, že policie muže stíhá na svobodě. Za jeho skutek mu hrozí pět až 15 let vězení. O podání obžaloby rozhodne pražské vrchní státní zastupitelství.

Policisté už dříve uvedli, že muž pochází z Pardubic, že se k činu přiznal a že svého počínání lituje. Centrála pachatele vypátrala do několika hodin po zveřejnění příspěvku.

Hepnarová najela 10. července 1973 s nákladním automobilem mezi lidi čekající na zastávce tramvaje v Praze 7. Motivem jejího jednání byla nenávist ke společnosti. Tři lidé zemřeli na místě, pět později v nemocnici. Městský soud v Praze ženu uznal v dubnu 1974 vinnou z osminásobné vraždy a odsoudil ji k trestu smrti. Oběšena byla o necelý rok později jako poslední žena v Československu. Trest smrti byl zrušen v roce 1990.

Poprava masové vražedkyně z Letné: Její advokát spáchal sebevraždu!

Video Poprava masové vražedkyně z Letné: Její advokát spáchal sebevraždu! - Jan Doležal, Blesk TV

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa