Středa 27. leden 2021
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Oblačno, sněžení 1°C

Alenu Zs. poslal soud do vězení za zprostředkování vraždy: Dostala 21 let!

Autor: rc - 
4. prosince 2020
12:18

Jednadvacetiletý trest vyměřil slovenský Specializovaný trestní soud Aleně Zs. Soud ji uznal vinnou ze zprostředkování vraždy politika Lászlá Basternáka (†54). Exprimátor Hurbanova byl v roce 2010 zastřelen dvěma ranami z brokovnice před svým domem.

V roce 2010 byl před svým domem zastřelen tehdejší primátor města Hurbanovo László Basternák. Čtyřiapadesátiletý politik byl usmrcen dvěma ranami z brokovnice. Podle informací slovenského deníku Nový Čas se nejednalo o první pokus o jeho vraždu. Basternáka se údajně měli pokusit předtím zabít již dvakrát.

Poslanec měl odmítnout policejní ochranu, což ho nakonec stálo život. „Když mu bylo vysvětleno fungování ochrany a s tím spojené omezení, tak ji odmítl,“ uvedl tehdejší ministr vnitra Daniel Lipšic. „Byla jsem doma i se dvěma malými dětmi, když jsem uslyšela několik silných výstřelů. Bála jsem se jít podívat ven. Syn mi v době střelby povídal, že slyšel něco spadnout na dlažbu. Byl to projektil, který nám prorazil okno,“ uvedla tehdy pro Nový Čas sousedka, která bydlela naproti Basternákovi.

V pátek Specializovaný trestní soud vyměřil tresty pro obžalované v případu vraždy Basternáka. Objednavatelem vraždy podle výše zmíněného zpravodajského webu byl Roman O., jehož soud poslal do vězení na jednadvacet let. Stejný rozsudek si vyslechla i Alena Zs., která figuruje ve více případech a měla být zprostředkovatelkou vraždy. Rozsudek je nepravomocný.

Alena Zs. rovněž měla připravovat vraždu generálního prokurátora Maroše Žilinky, prokurátora Generální prokuratury SR Petra Šufliarského a advokáta Daniela Lipšice. Její jméno se také objevilo v souvislosti s vraždou investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Soud ji v této kauze osvobodil, ovšem případem se ještě bude zabývat Nejvyšší soud.

U soudu padl ještě další trest. Pětadvacetiletý trest dostal Vladimír M. Stejný počet let si již odpykává střelec Štefan K. Všichni tři vinu odmítli.

VIDEO: Alena podezřelá z objednávky vraždy Kuciaka ve videoklipu

Video Alena podezřelá z objednávky vraždy Kuciaka ve videoklipu - youtube.com, Blesk

zkratik ( 4. prosince 2020 16:29 )

proč to jinde jde bez pásky na ksichtě a s celým jménem?

Alena Zszuzsová alebo aj Kočnerova volavka, ako ju mnohí nazývajú, počas posledných rokov vábila vplyvných mužov v slovenskej politike. Vypisovať si mala napríklad s expredsedom parlamentu Andrejom Dankom, bývalým podpredsedom parlamentu Martinom Glváčom, ktorého prezývala Maznák, odvolaným námestníkom generálneho prokurátora Reném Vanekom. Jej chápadlám sa nevyhol ani súčasný predseda parlamentu Boris Kollár.Tí naleteli jej fotkám, na ktorých boli v skutočnosti zahraničné modelky a nie samotná Zsuzsová.

http­s://ww­w1.pl­uska­.sk/sp­ravy/z-domova/foto-zsuzsova-vyrazne-zmenila-imidz-novymi-vlasmi-ju-malokto-spoznal

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud