Středa 27. leden 2021
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Oblačno, sněžení 1°C

Ivan (44) ubodal expřítelkyni před očima syna (3): Soud mu potvrdil 18 let za mřížemi!

Autor: ČTK - 
3. prosince 2020
08:04

Odvolací soud ve středu potvrdil Ivanovi (44) z Jindřichohradecka osmnáctiletý trest vězení za to, že letos na jaře ubodal svoji bývalou přítelkyni. Zavraždil ji před zraky jejich tříapůlletého syna a ženiny matky, zasadil jí 36 bodných ran. Muž se k činu přiznal. Tvrdil však, že ženu zabít neplánoval. Jeho odvolání senát pražského vrchního soudu zamítl.

"Podle nás se jedná spíš o trest nepřiměřeně mírný," prohlásil předseda senátu Jiří Lněnička. Státní zastupitelství však pro muže přísnější trest nepožadovalo. Muž podle soudce zavraždil ženu po předchozím uvážení, dlouhodobě jí zabitím vyhrožoval. "Napadl ji zákeřně v noci, v bezpečí jejího domova," dodal Lněnička s tím, že se neměla šanci ubránit. Muži také značně přitížilo, že činu přihlíželi syn a matka oběti.

Muž musí podle dnešního rozhodnutí soudu zaplatit ženině matce 700.000 korun odškodného. Podle soudce se zhroutila a má psychické problémy. Stejnou částku přiznal odvolací senát i synovi. "Jedná se o příšerný zážitek, který si ponese do konce svého života," uvedl Lněnička.

Muž musí ještě ministerstvu spravedlnosti uhradit 200.000 korun, které již chlapci poslalo. Odškodnění se dočká i druhý ženin syn, který však u její vraždy nebyl.

Tragédie se odehrála letos v březnu. Dnes odsouzený muž zjistil, že má jeho bývalá partnerka novou známost. V noci jí vlezl do domu, z kuchyně vzal kuchyňský nůž a v ložnici, kde spala s jejich malý synem, ji zavraždil. Zasadil jí 36 ran do obličeje i těla. Z místa uprchl a policie ho po několika hodinách zadržela na Jičínsku.

Mužův právník v odvolání uvedl, že jeho klient vraždu svojí bývalé družky neplánoval. Odmítl tvrzení obžaloby, že si v autě schoval finanční hotovost a cennosti, a připravoval se tak na útěk. Větší obnos, který se však nenašel, si podle jeho slov ponechal už v garáži. Advokát také nesouhlasil s názorem prvoinstančního soudu, že byl útok brutální.

Ivan se před soudem kál a prohlásil, že svého činu nesmírně lituje. "Chtěl jsem si s ní jen vyříkat všechny věci," uvedl.

VIDEO: Ujíždějícího mladíka zastavily až policejní výstřely. Skončil ve vazbě

Video Ujíždějícího mladíka zastavily až policejní výstřely. Skončil ve vazbě - Policie ČR

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud