Pondělí 25. leden 2021
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Oblačno, sněžení 1°C

Zavražděný ležel v remízku na Havlíčkobrodsku několik let: Policie pátrá po jeho identitě

Zavražděný ležel v remízku na Havlíčkobrodsku několik let: Policie pátrá po jeho identitě  (Autor: Policie ČR)
Autor: ČTK - 
26. listopadu 2020
09:25

Policie stále nezná totožnost asi čtyřicetiletého muže, jehož tělo našel muž loni v říjnu v remízku u Habrů na Havlíčkobrodsku. Někdo ho zavraždil zřejmě před několika lety. Policie zveřejnila podobu oběti a prosí veřejnost o pomoc. 

Tělo našel 15. října 2019 muž, který s detektorem kovů prohledával remízek v místech zvaných Rybníček. Leželo v mělkém hrobě. "Z výsledků provedené soudní pitvy jsme zjistili, že muž zemřel násilnou smrtí, na které se podílela další osoba," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Mrtvý měl na sobě modré tričko s krátkým rukávem a na vnitřní straně byl štítek s nápisem BASIC LINE; CASUAL WEAR. "K bližšímu popisu muže lze uvést, že se jedná o osobu kavkazoidního typu ve stáří 34 až 45 let, pravděpodobněji ale 35 až 40 let. Muž byl vysoký 181 až 185 centimetrů, měl černohnědé vlasy v délce 30 centimetrů a měl kratší vousy v oblasti brady a na lících. Doba úmrtí byla stanovena na 15 let a méně od nálezu těla. Podle entomologického materiálu bylo možné stanovit pouze minimální dobu zakopání těla na čtyři až šest let. Muž měl velmi dobře udržovaný a nákladně ošetřovaný chrup," uvedla mluvčí.

Kriminalistům se podařilo sestavit jen jeho přibližnou podobu, v detailech se mohl jeho skutečný vzhled lišit. "To platí zejména pro šířku a profil nosu, který nemohl být rekonstruován s větší přesností z důvodu odlomených kostěných struktur nosu," dodala Čírtková.

Kriminalisté se obracejí na veřejnost se žádostí o spolupráci, lidé se mohou obracet na linku 158 nebo informace poskytnout zcela anonymně na e-mail krpj.patrani@pcr.cz

Obec Habry se stala svědkem vraždy loni v létě - pohřešovanou Jitku Z. našel náhodný kolemjdoucí v místním rybníku. Žena jen pár dní předtím měla vyrazit se svým psem na procházku, ze které se nevrátila - pohřešování nahlásil její manžel Ota Z. A právě ten má být jejím vrahem. Bývalý zpravodaj tajné služby měl svou manželkou zardousit v posteli, aby mohl žít svobodně s jinou ženou. Těla se pak zbavil v rybníku v obci Habry; psa, kterého rovněž zabil, hodil do popelnice.

Ladic_pijan ( 26. listopadu 2020 12:49 )

Neni to Jezisek?

sorgedoktor ( 26. listopadu 2020 10:42 )

No, jeszli nikdr nechybi, tak to je tezke...Ho mohli nrkde zabit mimo nase uzemi, sem ho prevestv a zakopat...

mak ( 26. listopadu 2020 10:12 )

Kavkazoidniho typu... A udělaji ho s naprosto evropskym typem obličeje, extra plnými rty a tvarem evropskyma a navic svettle zelenyms očima.... 🙄😂

Nez veřejnost, pozadejte o pomoc hlavne zubaře!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud