Nina zmizela spolu se svým kamarádem Janem (†34), se kterým ji také naposledy zachytily kamery, jak vycházejí z jejího bytu v pražských Stodůlkách. Pátrání po nich trvalo čtyři dny, zapojily se do něj desítky dobrovolníků, kteří pročesávali okolí mezi stanicemi metra Hůrka, Luka, Petřiny i Motol, avšak bezúspěšně. Rodina také požádala o spolupráci SAR týmy, které se na záchranu pohřešovaných specializují.

Ty vyrazily v neděli hledat do Prokopského údolí v blízkosti Ninina bydliště, po dívce pátralo spolu s kriminalisty z mordparty, kteří se případem zabývají, celkem 18 kynologických týmů z celé republiky. První z nich vyrazily na místo v 19:00, poslední se vrátily ve 23:55. „Prohledali jsme cca 150 hektarů členitého a špatně přehledného terénu. Celkem bylo na místě přítomno 37 členů z různých organizací,“ uvedl k pátrání Pavel Sudzina, předseda odboru vyhledávání a záchrany – SAR.

SAR týmům se teď dostalo oficiálního poděkování od šéfa pražské mordparty Aleše Stracha a šéfa odboru obecné kriminality Ladislava Nováka. „Chtěli bychom Vám a členům Vašeho odboru poděkovat za poskytnutou součinnost ve věci zvlášť závažného zločinu vraždy poškozené Niny,“ stojí v dopise, který 18. listopadu poslali odboru vyhledání a záchrany Hasičů ČR a jejž organizace zveřejnila na facebooku.

„Pátrací akce po poškozené byla realizována na rozsáhlém území, což vyžadovalo nasazení většího množství sil a prostředků, navíc bylo potřeba reagovat na vzniklou situaci v co nejkratším čase, s ohledem na aktuální ohrožení života a zdraví osoby, kdy v danou dobu bylo možno ještě usuzovat, že je poškozená ještě naživu, což se bohužel nepotvrdilo,“ píšou dále a oceňují rychlou reakci a ochotu kynologických týmů se ihned zapojit do akce i přesto, že se jednalo o víkend, tedy dny pracovního volna. „Kynologické pátrací týmy, které byly do pátrací akce nasazeny, odvedly profesionální práci a jejich členové pracovali s maximální ochotou a iniciativou,“ dodali Strach s Novákem.

Ninino tělo našli v pondělí 9. listopadu v oboře Hvězda, policisté později potvrdili, že Jan spáchal už v pátek sebevraždu skokem pod metro a že Nina byla zavražděna. Podle kriminalistů také není vyloučeno, že spolu oba případy úzce souvisejí.

Video
délka: 00:19.50

Policisté v pondělí 9. listopadu nalezli v oboře Hvězda Ninino tělo. Václav Burian

Fotogalerie
80 fotografií