Úterý 26. leden 2021
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, sněžení 1°C

Opilý cizinec (44) jel po dálnici v protisměru: Hrozí mu 8 let za mřížemi

Opilý cizinec (44) jel po dálnici v protisměru: Hrozí mu 8 let za mřížemi (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK - 
25. listopadu 2020
10:20

Zlínští kriminalisté obvinili čtyřiačtyřicetiletého cizince žijícího na Kroměřížsku, který jel v sobotu opilý za volantem vozu Toyota po dálnici D55 v protisměru. V úseku mezi Hulínem na Kroměřížsku a Otrokovicemi na Zlínsku podle policie ohrozil nejméně osm řidičů, kteří se mu museli vyhýbat. Za obecné ohrožení a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí muži v případě odsouzení tři až osm let vězení.

 Oznámení o vozidle v protisměru na D55 přijali policisté na tísňové lince v sobotu odpoledne od několika projíždějících řidičů. „Do akce se zapojily všechny dostupné policejní hlídky, které po řidiči pátraly na dálnici i na sjezdech z dálnice. Netrvalo dlouho a policisté z pohotovostního a eskortního oddělení řidiče zastavili po jeho sjezdu z dálnice ve Zlíně. Opakovaně nadýchal více než dvě promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Policisté zjistili, že je muž na území České republiky legálně a převezli ho do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži.

„Zadrželi mu řidičský průkaz a pro účely trestního řízení zajistili jeho vozidlo. Za pomoci veřejnosti zjistili veškeré okolnosti jeho riskantní jízdy a z jednoho z protijedoucích vozidel zajistili také kamerový záznam,“ uvedla Kozumplíková. Řidič Toyoty v ČR žije a pracuje deset let. Policii řekl, že v noci před jízdou popíjel tvrdý alkohol i pivo.

„Po probuzení se cítil dobře a rozhodl se, že pojede na návštěvu do středních Čech. Po dálnici jel podle svých slov poprvé a nezvládl najet do správného jízdního pruhu. Když zjistil, že jede v protisměru, na nejbližším místě uprostřed dálnice přejel do správného jízdního pruhu a pokračoval zpět do Zlína. Tam chtěl opět najet na dálnici a pokračovat do původně naplánovaného místa. V jízdě mu naštěstí zabránili policisté,“ doplnila mluvčí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud