Pátek 27. listopad 2020
Svátek slaví Xenie, zítra René
Zataženo 2°C

Jana Paurová beze stopy zmizela: Co jí prováděl manžel? A proč začal Tempus znovu pátrat?

 • Autor: VaB - 
  25. 10. 2020
  05:01

  Nad případem zmizelé Jany Paurové (40) visí od začátku spousta otazníků. Zmizela v roce 2013, doslova se po ní slehla zem. Opustila své čtyři děti a manžela? Nebo za jejím zmizením stojí někdo jiný? Přitěžující okolností v případu je to, že ji manžel dlouho týral, dostal za to i podmínku. Po sedmi letech případ znovu otevřel elitní tým kriminalistů Tempus. Pátrali po ní v domě, pak i na skládce. Jak to vypadalo od začátku?

 • 1.Záhadné zmizení matky čtyř dětí

  Jana Paurová (40) je žena jako každá jiná. Společně se svým manželem a čtyřmi dětmi žila v obci Slavětín v okrese Louny v Ústeckém kraji. Má dva kluky a dvě holčičky. Jenže v roce 2013 zmizela. Beze stopy. Prostě se po ní slehla zem. Nikdo dodnes neví, kde je, nebo jestli je stále na živu.

  Její zmizení ohlásil právě její muž, Pavel Paur. Doteď ale nad jejím zmizením visí spousta otazníků. Pavel ho ohlásil o dva dny později. V domě, v den zmizení, byl doma jen on a jejich nejstarší syn.

  Na 300 policistů pátralo po zmizelé Janě PaurovéNa 300 policistů pátralo po zmizelé Janě Paurové | Jana Ulrichová

  Tehdy se rozjelo ohromné pátrání. V domě a v okolí pátrala policie, přilehlé lesy prohledávali psovodi, pořádková policie. Ze vzduchu to pak jistil policejní vrtulník s termovizí. Prohledávali dokonce i řeky a skládku. Jenže bezvýsledně.

  Zarážející je, že jen pár dní před zmizením přišla Janě obálka s červeným pruhem. Měla jít podat vysvětlení na policii. Manžel ji totiž doma týral.  

 • 2.Týrání, močení, znásilňování

  Pavel Paur, teď už bývalý manžel, měl manželku minimálně od roku 2012 do jejího zmizení, tedy února 2013, týrat. Lounský soud mu za to dokonce udělil dvouletou podmínku. To, že jí ubližoval, dokázala spousta svědků.

  Paur svou ženu údajně týral.Paur svou ženu údajně týral. | Jana Ulrichová a Facebook

  Podle fotek je vidět, že měla Jana na těle spoustu modrých velkých modřin. Jana se manžela tak bála, že se dokonce strachovala vracet domů. „Několikrát volala, že se bojí jít domů. Nechtěla ale, abychom to řešili, prý by to pak měla ještě horší,“ uvedl před lety Janin bratr Tomáš.

  „Dělal jí hrozné věci, když přijela, stěžovala si mi, že na ni močí, že ji bije a znásilňuje,“ uvedl pro Blesk před lety otec Jany Jaromír. Když zmizela, měl hned jasno v tom, kdo za tím stojí. O vině svého zetě Pavla prý nepochybuje.

  Teď už bývalý manžel Jany se bránil tím, že manželka napadala jeho a on se jen bránil. Je totiž známo, že Jana měla problém s alkoholem, poměrně velký problém. Příbuzní její alkoholismus ale přisuzují právě týrání. Sociální pracovnice před lety uvedla, že její psychika a zdravotní stav se zhoršoval. „Velmi zhubla, na obličeji i ruce měla šrámy. Říkala, že s ní manžel před týdnem hodil o zeď,“ uvedla Iva Vildová, vedoucí sociálního odboru lounské radnice.

  Paura dokonce vezli i na detektor lži, podle informací Blesku se ale cestou na policejní služebnu rozhodl, že ho nakonec nebude absolvovat. 

 • 3.Přijel Tempus

  Pár let ležel případ takzvaně „v šuplíku“. Policie jej neuzavřela, ale vyčerpala všechny možnosti a Janu se pořád nepodařilo najít. Jenže! Do případu se vložil tým Tempus. Shodou okolností byl také založen roku 2013. Elitní tým kriminalistů se zabývá případy, které se nepodařilo objasnit – tzv. pomníčky. Mají vysokou úspěšnost!

  Nejčastěji vyšetřují případy neobjasněných vražd. A před nedávnem začali řešit případ Jany Paurové… Jde snad o vraždu? Nikdo neví. Další otazníky, další nezodpovězené otázky.

  Do domu, kde Jana žila, přijelo v srpnu větší množství kriminalistů, policistů, psovodů a hasičů. Dům byl 24 hodin v kuse hlídán policisty z ústecké Speciální pořádkové jednotky. Případ tak opět nabýval na síle, psalo se o něm ve všech médiích, mluvilo se o něm i v televizi.

  Kolem chodili obyvatelé do té doby klidné obce. Všichni dumali nad tím, proč Tempus přijel a proč zrovna do domu, který už jednou obrátili vzhůru nohama. Mezi místními se mluvilo o tom, že se „rozpovídal“ mladší syn. Informace je ale nepotvrzená. 

 • 4.Kopali a vrtali. Několik hodin denně!

  Co přesně Tempus za zavřenými vraty v domě dělal, nikdo přesně neví. Z domu se ale od rána do večera ozýval zvuk vrtačky a sbíječky. Dovnitř a ven chodili hasiči s lopatami, přivezli si dokonce i sklápěčku s malým bagrem.

  Přítomni po celou dobu byli i psovodi z pražské policie. Nešlo o čtyřnohé parťáky, kteří chránili dům a policisty. Šlo o speciálně vycvičené psy na hledání mrtvol a pachových stop. Paur v rozhovoru pro eXtra.cz uvedl, že mu „rozkopali vše, co se dalo“. Prý mu to budou muset vše zaplatit.

  Policie v domě pracovala, vyšetřovala a pátrala celkem pět dní. Druhý den přijeli dělníci se speciálním sanačním vozem, pravděpodobně odčerpávali jímku. Během zbylých dní se na místě dvakrát ukázali dva muži. Oba, nezávazně na sobě, si přivezli speciální rentgen na kolečkách.

  Co policie v domě našla, se přesně neví. „Kriminalisté v noci ukončili provádění policejních úkonů v rodinném domě na Lounsku. Na místě zajistili stopy a předměty, které nyní budou předmětem zkoumání. Vyšetřování nově získaných informací k trestní věci spáchané v minulosti bude nadále pokračovat na jiných místech,“ uvedli na twitteru.

  Celou dobu byl v domě přítomný i samotný Paur. Občas se tam ukázal mladší syn, jednou i nejstarší syn. Dvě dcery se na místě neobjevily ani jednou. Když policie dům v noci uzavřela, Paur musel odjet jinam. V domě nesměl být. Policie ho hlídala i v noci. 

 • 5.Skládku převrátili vzhůru nohama

  Potom, co policie zmizela ze Slavětína, bylo opět ticho po pěšině. Jenže jako by je to k Slavětínu stále lákalo. 19. října se proto na nedaleké skládce, mezi obcemi Slavětín a Peruc, opět ukázali. Nepřijeli ale s prázdnou, přivezli si s sebou velký bagr od hasičů.

  Hasiči ze záchranného útvaru společně s kriminalisty překopávali nelegální skládku mezi poli. Opět zde pracovali od rána do večera. Za tři dny překopali desítky tun hlíny. V jednu chvíli to dokonce vypadalo, že se jim podařilo najít to, co hledali.

  Práce na přibližně hodinu utichla, detektivové se seběhli na místo a to začali zkoumat. Prohledávali dokonce i nalezenou bundu. Jelikož šlo ale o skládku, nemusela patřit pohřešované Janě. Policejní mluvčí David Schön totiž uvedl, že tým Tempus pátrá po Janě.

  Stejně jako ve Slavětíně byl celému vyšetřování přítomný i šéf celého útvaru, nechyběli ani dva psovodi. A stejně jako v srpnu, místo přes noc hlídala hlídka policistů. Kriminalisté si tedy dávají opravdu záležet na tom, aby se nevědělo, co přesně dělají.

  Ovšem v tomto případě policie nesdělila médiím vůbec nic. Mluvčí policejního prezídia Hana Rubášová, pod které Tempus spadá, uvedla, že se k případu nebudou vůbec vyjadřovat. Je tedy záhadou, zda se podařilo něco najít. 

Picsaba ( 25. října 2020 13:11 )

Už podle ksichů je to rodina dementů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud