Sobota 25. května 2024
Svátek slaví Viola, zítra Filip
Oblačno, bouřka 20°C

Kajínek nezabil Evu (†38)! Soud rozhodl, že je vlčák nevinný

Autor: Jitka Pecharová, shp - 
18. října 2020
05:07

Kajínek je nevinný! Takovýto rozsudek by si nejslavnější omilostněný vězeň Jiří Kajínek (59) jistě rád poslechl. Nepatří však jemu, ale vlčákovi, který byl podezřelý z usmrcení paní Evy (†38) v Otradově na Chrudimsku. Soud totiž dospěl k názoru, že je neprokazatelné, že ženu zabil právě pes Kajínek.

Kriminalisté vyšetřovali psí útok na matku čtyř dětí od loňského prosince. Rodina ji tehdy našla ráno, čtyři dny před Vánocemi, na pozemku před jejich domovem, který od sousedů nedělil žádný plot. Ležela tu potrhaná na horní části těla a krku zřejmě už od nočních hodin.

Nikdo krátce po hrůzné události nepochyboval o tom, že Evu zabil pes od sousedů, přes dva roky starý, čistokrevný československý vlčák Kajínek. Ten totiž často utíkal a ohrožoval lidi. Na zvířeti, které bylo před útokem podle majitelů zavřené ve sklepě, z něhož neznámo jak uteklo a pak se vrátilo, se totiž našla krev ženy.

Kajínka utratili

Pes byl proto utracen. Podobně jako u pachatelů ze světa lidí musela policie sbírat materiály k jednoznačnému prokázání viny i v případě psího útočníka. K tomu měly sloužit biologické stopy z místa činu porovnané s genetickým materiálem vlčáka Kajínka.

Nicméně psa, který poškozenou napadl a usmrtil, nebylo možné jednoznačně identifikovat,“ informovala o závěru zkoumání odborníků z genetiky policejní mluvčí Markéta Janovská.

Co musíte vědět, než si pořídíte psa? Podívejte se na video: 

Zabíjel jiný pes?

Jelikož se nepodařilo ustanovit psa, nebyl zjištěn ani pachatel trestného činu usmrcení z nedbalosti odpovědný za zvíře, a věc jsme proto odložili,“ uzavřela Janovská. Není tedy vyloučeno, že matku čtyř dětí mohl zabít jiný neznámý pes a Kajínek přišel k už mrtvému tělu, o které se zajímal, a proto byl od krve...

J. Š. ( 27. června 2022 03:06 )

Amrasha:Myslím, že pracovala na směny a vracela se tehdy v noci z práce...

Jarabak ( 18. října 2020 16:53 )

Zajímalo by mě, jestli ještě v nějaké jiné zemi na světě lze beztrestně zabíjet lidi psem, nebo jestli je to jen u nás. To je jeden případ za druhým, kdy není majitel psa potrestán.

frantacizek ( 18. října 2020 13:31 )

mělo se to vyšetřit, Kajínka taky hned neutratili..

villon ( 18. října 2020 13:09 )

Chudinka Kájínek, stát by se měl ústy pana prezidenta Lihoše Emana omluvit pozůstalím a in memoriam Kájinkovy předat viznamko spolu s dalšími hrdiny, Karlosem Goťálosem a plukovníkem Primulí.

Amrasha ( 18. října 2020 12:09 )

Potrhaná matka 4 dětí ležela venku na zemi před domem těsně před Vánocemi, takže v zimě a nikdo ji nehledal, nikdo si nevšiml, že doma není? Bydlela s malými dětmi, které neumí mluvit a bez manžela, nebo jak? Není to divné?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání