Sobota 24. říjen 2020
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Oblačno 15°C

Testy na alkohol u řidičů MHD: Řada z nich nadýchala!

Ilustrační foto  (Autor: Policie ČR)
Autor: VaB - 
23. září 2020
12:09

Policisté si v Libereckém kraji posvítili na řidiče autobusů. A nestačili se divit! Z celkem 246 zkontrolovaných jich mělo pět v krvi alkohol a stejně tak i dva další, kteří se na jízdu autobusem připravovali.

Liberečtí dopravní policisté připravili na pondělní ráno dopravní akci. Při té kontrolovali řidiče autobusů městské a mimoměstské dopravy a tramvají. Do akce se zapojilo 40 policistů z dopravní a pořádkové služby. 

„V době od 4:00 do 7:00 zkontrolovali celkem 246 vozidel, z toho se převážně jednalo o autobusy a tramvaje, a výsledek byl překvapivý. Celkem 7 řidičů mělo pozitivní dechovou zkoušku na alkohol,“ popsala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Celkem pět řidičů autobusů nadýchalo od 0,09 až po 0,80 promile alkoholu v krvi, dva na Liberecku, jeden na Semilsku a další dva na Českolipsku. Z toho policisté přistihli i dva řidiče, jeden měl 0,39 a další, který vjížděl do depa a vzápětí měl řídit autobus, nadýchal 0,7 promile.

„Výsledky této akce ukázaly, že je mnoho řidičů, kteří jsou velmi nezodpovědní a ohrožují tím nejen sami sebe a ostatní účastníky silničního provozu, ale také cestující, které vezou. Apelujeme na veřejnost. V případě, že někdo z cestujících pojme podezření, že by mohl být řidič autobusu či tramvaje pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky, ať kontaktuje bezplatnou tísňovou linku 158. Jde o zdraví všech,“ zakončila mluvčí. A varovala, že v podobných akcích budou pokračovat. 

SCHWARZENBERG ( 23. září 2020 18:25 )

Ta řidička je nějaká malá, Tak akorát na vykouření.

JsteKokoti ( 23. září 2020 14:53 )

Cestující ať držej hubu a jsou rádi, že se vezou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud