Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Muž chtěl zabít mouchu: Místo toho způsobil ničivý výbuch

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Archiv Blesk.cz)
Autor: ČTK - 
7. září 2020
08:38

Nešťastně skončila snaha francouzského seniora, který se pokusil elektrickou plácačkou zabít mouchu. Kvůli úniku plynu totiž způsobil explozi domu. Naštěstí vyvázl jenom s lehkým zraněním.

Zdemolovanou kuchyní a poškozenou střechou skončila o víkendu snaha jistého francouzského seniora zabít mouchu poletující v jeho domě. Muž se ji pokoušel zneškodnit elektrickou plácačkou, ta ale spustila explozi plynu, informoval zpravodajský web BBC. Majitel domu ve vesničce Parcoul-Chenaud nedaleko Bordeaux vyvázl jen s lehkým zraněním na ruce.

Příčinou nehody byl únik obsahu plynové lahve v daném domě. Když se jeho více než 80letý obyvatel začal v pátek při večeři ohánět elektrickou „raketou“ na mouchy, byla výsledkem exploze. Podle BBC zničila nejen kuchyni, ale i část střechy domu.

Francouzská média uvedla, že muž z departementu Dordogne měl zároveň štěstí, neboť mu výbuch způsobil jen popáleninu na ruce. Po hospitalizaci se nastěhoval do kempu nedaleko svého bydliště, které nyní opravují jeho příbuzní.

Zda páteční večer přežila i ona moucha, nebylo jasné, poznamenává na svém webu deník Sud Ouest.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání