Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Česká turistka (†25) se zřítila z hory smrti Drachenwand! Zahynul tam i český chlapeček (†6) a sportovec Štěpán!

Autor: yks, ČTK, chal - 
13. srpna 2020
10:21

Pětadvacetiletá Češka zemřela ve středu po pádu z výšky při túře v rakouských Alpách. V tiskové zprávě o tom informovala hornorakouská policie. Neštěstí se odehrálo po výstupu na horu Drachenwand, kde už letos v únoru zahynul šestiletý chlapec z Česka. Před šesti lety na Drachenwandu navíc přišel o život český adrenalinový sportovec Štěpán Šimík.

Česká turistka se vydala ve středu ráno na túru na horu Drachenwand, která se tyčí nad jezerem Mondsee, asi 20 kilometrů východně od Salcburku. Podle rakouské policie byla součástí osmnáctičlenné skupiny výletníků.

Po výstupu na vrchol hory Drachenwand se skupina vydala na zpáteční cestu po zajištěné cestě Hirschsteig. Pětadvacetiletá žena ale uklouzla a zřítila se z výšky asi 50 metrů do rokle Saugraben.

Horští záchranáři byli i s vrtulníkem kvůli jinému zásahu nedaleko místa neštěstí, a podle policie proto dorazili k české turistce velmi rychle. Navzdory jejich úsilí se ji však už nepodařilo zachránit. Zasahující lékař konstatoval smrt. Vrtulník následně tělo přepravil do údolí. O skupinu, s níž se žena do hor vydala, se postaral krizový intervenční tým.

Středeční neštěstí se stalo ve stejné oblasti, kde letos v únoru při horské túře zahynul šestiletý chlapec z Česka. Rakouské státní zastupitelství kvůli tomu v červenci obžalovalo jeho matku z usmrcení z nedbalosti. V případě odsouzení ženě hrozí až tři roky vězení.

Na Drachenwandu v říjnu 2014 našel smrt i mnohem zkušenější turista a propagátor adrenalinového sportu snow kitingu Štěpán Šimík. Stejně jako chlapec zemřel až při sestupu z hory, uklouzl a zřítil se.

vencakurnaa ( 13. srpna 2020 16:50 )

mimochodem Češi - SLYŠELI jste někdy o TRAGÉDII, že by někde Zemřeli v Horách ALBÁNCI ? SLOVINCI nebo Chorvaté ? Já NE, ale když dojde na TRAGÉDII a SMRT - většinou v tom figuruje TUPÝ Čech ! má zkušenost a můj názor

vencakurnaa ( 13. srpna 2020 16:45 )

Škoda cokoliv psát - jsem Čech který kdysi pracoval nejen v Rakouských Alpách ale na Severu Italských Dolomitech - Češi ať zůstanou raději doma ! Neznám NEJNEVYCHOVANĚJŠÍ Národ než Čechy a Poláky kteří IGNORUJÍ - VŠECHNY DOPORUČENÍ ... PŘÍKAZY a ZÁKAZY, ať si jedou do Krkonoš...Jeseníků nebo Beskyd ale na opravdové hory a velmi podobné Alpám jsou Slovenské TATRY - Češi NIKDY NEMĚLI...NEMAJÍ a MÍT NEBUDOU myšleno v INTELIGENCI ! ---- bohužel

Bracha ( 13. srpna 2020 15:26 )

Vim o případu hodně. A v oblasti kde se problem stal žádné jištění není. Jedna se o sestupovou cestu která už neni ferata.
Problem je v poslední části cesty která se podobá pěšině v Krkonoších a vůbec to nevypadá nebezpečný. Ale paradoxně už zde zemreli 3 Češi.
Pro rodinu to musi byt šíleně těžký okamžik.

pajato73 ( 13. srpna 2020 12:56 )

ale vzdyt se tam chodi se zabezpecovacimi dvoji lany? to se jako nepripoutali? o tom tu nikdo nic nepise....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud