Neděle 20. září 2020
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Polojasno 22°C

Čech přežil 40metrový pád v Tatrách: Vyšel si na Gerlachovský štít

Autor: ran - 
2. srpna 2020
18:07

Čech si vyšel na nejvyšší horu Tater i celých Karpat a při sestupu se zřítil ze 40metrového srázu. Na trasu se vydal bez jištění, bez kompletní horolezecké výzbroje, a ještě šel mimo trasu. Zraněného ho převezl vrtulník do popradské nemocnice. 

Muž (47) z České republiky přidělal práci záchranářům z tatranské horské služby. Jako cíl svého výletu si vybral Baltizovský žlab, který se nachází na úbočí Gerlachovského štítu, v nadmořské výšce 2 200 - 2 600 metrů. Dostal se v pořádku nahoru, ale cestu směrem dolů nezvládl.

Při pádu ze 40 metrů utrpěl poranění hlavy a mnohočetné odřeniny,“ informovala Horská záchranná služba. Záchranáři k němu z vrtulníku slanili, na místě základně ošetřili, připravili na transport a za pomoci helikoptéry ho evakuovali z exponovaného terénu. Při mezipřistání u Batizovského plesa ho posléze naložili na palubu a převezli do nemocnice.

Výstup na Gerlachovský štít si svojí povahou a náročností vyžaduje použití horolezecké techniky, zabezpečovacích pomůcek, komplex vědomostí a zručností, a samozřejmě i výbornou znalost terénu za jakýchkoli podmínek,“ upozornila horská služba. Pokud si člověk netroufá na trasu sám, může také využít služeb horského vůdce.  

rayriecep ( 3. srpna 2020 10:20 )

LEEXI.ŇET - úžаsné sеznamovасí místo pro dоspělé, ktеří chtějí najít pаrtnеrа, ktеrý budе mít sеx

vetypers ( 2. srpna 2020 23:53 )

LEEXI.ŇET - úžаsné seznаmovаcí místo prо dospělé, ktеří chtějí nаjít pаrtnerа, ktеrý bude mít sех

horalysa ( 2. srpna 2020 22:04 )

Zřejmě někde vod Prahy. Morávák to určitě nebyl.

Jan Toth ( 2. srpna 2020 19:25 )

Najväčší česky cintorin?...Vysoke Tatry.... lezou tam v pantoflich...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud