Vyhublá a umírající zvířata: Kladenská chovatelka prý odporně týrá koně, případ šokoval ochránce i celebrity

Autor: jel - 
2. srpna 2020
06:13

Chovatelka Dita K. z Žiliny na Kladensku údajně týrá nebohé koně. Podle jejích odpůrců prý majitelka zvířata nekrmí a nechává je žít v obrovském nepořádku. Ona sama však tvrdí, že jde o pomluvu. V neděli se před její stájí měla najít zubožená kobylka Anetka. Na případ upozorňuje i bývalá modelka a moderátorka Hana Reinders Mašlíková.

Celá kauza, která se už zjevně táhne delší dobu, vyvrcholila v neděli. Před stájí v Žilině se našla umírající klisna. Ta byla v tak zuboženém stavu, že ji musel přivolaný veterinář utratit, nebylo jí už pomoci. Otřesné fotky zvířat, které má mít na svědomí kvůli nedostatečné péči, zaplavují sociální sítě.

Fotografie klisničky sdílela i česká modelka a moderátorka Hana Mašlíková, kterou podle jejích vlastních slov případ zcela šokoval. „S hrůzou jsem zjistila, že to není první případ téhle chovatelky, kdy utýrala koně, je šílený, že s tím nikdo nic nedělá,“ řekla ve čtvrtek svým fanouškům Mašlíková na sociální síti.

Není to prý první případ. „Dvouletý poník Ferda, kterého slečna K. přivázala a nechala ho na pospas svému osudu,“ napsala Tereza H. a přidala několik fotografií, na nichž jsou vidět otřesná zranění zvířete. Tereza dodala, že chovatelka nepřivolala poraněnému Ferdovi pomoc ani veterináře a stav poníka byl objeven v podstatě náhodou. 

Facebookový profil Dita K. nabízí poněkud jiné snímky. Na stejnojmenném profilu jsou zveřejněny fotografie zachycující koně ve stáji. „Tak pro ujištění všech lidí, co znají naše koně a bojí se, že jsou týraní, fotky jsou dnešní,“ stojí u příspěvku, k němuž jsou přiloženy fotky koní v poměrně uklizených stájích. Uživatelé, kteří snímky viděli, ale mají za to, že zvířata jsou deprimovaná a hubená.

Případem se už zabývá i policie. „Prověřujeme podezření z týrání zvířat v obci Žilina na Kladensku. Proces je zatím ve fázi zjišťování, budeme vyslýchat svědky a prověřovat okolnosti,“ uvedla pro Blesk policejní mluvčí Michaela Nováková.

thralcubo ( 5. srpna 2020 16:54 )

LEEXI.ŇET - úžаsné seznаmovасí místo prо dospělé, ktеří chtějí najít pаrtnеra, který bude mít sеx

riecomco ( 5. srpna 2020 06:50 )

LEEXI.ŇET - úžasné seznаmovaсí místo prо dospělé, ktеří chtějí najít pаrtnеrа, ktеrý budе mít sеx

peidecog ( 4. srpna 2020 09:44 )

LEEXI.ŇET - úžasné seznаmovасí místo pro dospělé, ktеří сhtějí nаjít pаrtnеra, který budе mít sex

keteltu ( 4. srpna 2020 04:28 )

LEEXI.ŇET - úžasné seznаmovасí místo prо dospělé, ktеří сhtějí nаjít partnеra, který bude mít sex

vetypers ( 2. srpna 2020 23:58 )

LEEXI.ŇET - úžаsné sеznаmоvасí místо pro dоspělé, ktеří сhtějí nаjít pаrtnеrа, který budе mít seх

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud