Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Zataženo, déšť 10°C

Brigita M. (19) krutě zavraždila svoji dcerku: Soud jí „prokázal dobrodiní“

Autor: ČTK - 
28. července 2020
10:26

Za vraždu novorozené dcery půjde její matka Brigita M. definitivně na 16 let do vězení. Mladá žena miminko porodila na WC a pak ho brutálně zamordovala. Trest jí potvrdil odvolací pražský vrchní soud. Ten zároveň zamítl odvolání ženy, ve kterém žádala nižší trest. 

Brigita podle verdiktu usmrtila své dítě loni v červnu v malé obci na Jičínsku. V té době jí bylo 18 let. Vraždu podle své výpovědi plánovala asi týden. Dítě porodila na toaletě, nejprve s ním udeřila o podlahu, protože ale stále žilo, utopila ho v dětské vaničce.

Polehčující okolnosti nezabraly

Obhájce ženy v odvolání žádal, aby soud trest snížil pod zákonnou trestní sazbu. Podle něj byl nepřiměřeně přísný. „Na obžalovanou se vztahují polehčující okolnosti uvedené v trestním zákoníku,“ uvedl právník. Mimo jiné zmínil to, že žena pochází ze špatného sociálního prostředí, k trestné činnosti se doznala a spolupracovala s policií.

S tím ale odvolací senát nesouhlasil. „Je třeba uvést, že stupeň společenské škodlivosti projednávaného činu je značně vysoký a že prezentované polehčující okolnosti nemohou vyvážit fatální následek činu," uvedl soudce Martin Zelenka.

Obžalované se „dostalo dobrodiní“

Připomněl, že dívka vraždu plánovala, dopustila se jí na dítěti mladším 15 let, navíc čin spáchala brutálním způsobem.

Polehčující okolnosti soud podle Zelenky zohlednil tak, že obžalovanou zařadil do věznice s mírnějším režimem. „V tomto směru se obžalované dostalo dobrodiní, stejně jako v tom směru, že jí byl uložen trest při dolní hranici trestní sazby,“ dodal soudce.

pajato73 ( 29. července 2020 10:53 )

nemluv hlouposti, kdyby byla to dite dala do boxu, tak by jeste zilo a ona by nemusela zit v base na ucet statu a danovych platebniku

kralovna-vsech-mori ( 28. července 2020 11:15 )

Pořád říkám, že boxy na děti jsou na prd.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud