Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Stařence hrozí vězení za zapálenou svíčku: Při neštěstí uhořel muž!

Autor: ČTK - 
20. července 2020
17:11

Až šest let vězení hrozí 73leté ženě, která loni v prosinci utrpěla středně těžké popáleniny při požáru zahradní chaty v liberecké čtvrti Machnín. Při požáru tehdy zemřel o šest let starší muž. Kriminalisté ženu obvinili z jeho smrti, kterou měla zavinit svou nedbalostí. V tiskové zprávě o tom v pondělí informoval krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

K požáru v zahrádkářské kolonii v Machníně vyjížděli hasiči v noci na 6. prosince. Oheň byl ohlášen zhruba hodinu po půlnoci. Na místo vyjelo pět jednotek. „Po příjezdu hasičů na místo se chata již nacházela kompletně v plamenech,“ uvedla tehdy krajská mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Při požáru utrpěla středně těžké popáleniny 73letá žena a záchranáři ji převezli na traumacentrum liberecké nemocnice. Od ženy hasiči věděli, že uvnitř by měl být ještě muž. Pátrali po něm, ale pomoci mu už nemohli. Nalezli ho mrtvého pod trámy spadlého stropu uvnitř chaty. 

Policisté po více než půl roce vyšetřování případ uzavřeli. „Na základě odborných vyjádření, znaleckých posudků a rozsáhlého šetření bylo zjištěno, že k zahoření zahradního domku došlo nedbalostním jednáním. Od svíčky se vznítila přední část objektu, odkud se požár následně rozšířil na celou stavbu. V tuto dobu přebýval v objektu muž, který se nadýchal zplodin hoření. Na následky intoxikace bohužel zemřel,“ dodal Robovský.

11karel11 ( 20. července 2020 17:47 )

Pomatené pisatelce hráblo. 73letá žena je stařenka?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud